Депутат Бахмутської міської ради Сергій Ситников озвучив пропозицію зарахувати йому та колегам один строк повноважень за два.
За його словами, для виходу на пенсію деяким бахмутським депутатам не вистачає одного скликання. Ситников зауважив, що інші народні обранці це питання порушувати соромляться, але обговорюють його в кулуарах.
“Хіба ми не можемо розглянути це питання, не соромлячись цого? Чому ми соромимося? Щоб відправити лист у ЦВК, у Верховну Раду, щоб усім цим депутатам зарахували два строки”, – заявив Сергій Ситников на сесії міської ради 23 жовтня.
Він наголосив, що це рішення може стати унікальною подією для всієї країни. В очікуванні цього Ситников не підтримав новий регламент Бахмутської міської ради.
Зазначимо, депутати Бахмутської міської ради працюють вже 9 років, хоча 1 скликання зазвичай обирають на 5 років. Через те, що в Бахмуті не призначили вибори у 2015 році, депутати продовжують працювати до наступних місцевих виборів, які заплановані на 2020 рік.
Новий регламент Бахмутська міська рада узгоджує у зв’язку з прийняттям закону про статус української мови — регламент переклали з російської та вказали, що мова засідань тепер українська. Секретар міської ради заявила, що це може бути однією з причин, чому регламент не одразу підтримали деякі депутати.
“Я прошу депутатів Шинкаренка, Благовісного, Ситникова і Радковського внести пропозиції до регламенту Бахмутської міської ради, того проекту, рішення щодо якого сьогодні не було прийнято. Ваших пропозицій не надходило. Якщо це лише одне зауваження з того приводу, що даний регламент перекладений на українську мову, то нагадаю, що вступив в силу закон про державну мову в Україні, і всі посадовці, місцевих органів влади в тому числі, повинні виконувати його, як і всі громадяни нашої країни”, – говорить Кіщенко.
Це звинувачення Ситников у своєму виступі російською мовою спростував та навіть тимчасово перейшов на українську. Але тільки для того, щоб не погодитись із зауваженням.
Нагадаємо, Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності 16 липня, через два місяці після опублікування.
25 вересня міський голова Бахмута провів засідання чергової сесії державною мовою, як того вимагає закон. До цього засідання проводили російською, навіть попри ухвалення закону про мову.
Читайте також: