Підтримати
Чий Торецьк травень 2025 рокуя
Торецьк під час боїв у місті. Скриншот із відео 100 бригади

В охопленому боями Торецьку українські війська вже понад 10 місяців тримають оборону та зупиняють російських загарбників від подальших просувань у Донецьку область. Частина міста вже окупована, а руйнування в ньому українські бійці вважають масштабнішими ніж ті, які були в Бахмуті.

 

Про це йдеться у фільмі “Битва за Торецьк: 10 місяць”, який опублікований на сторінці 100 окремої бригади ЗСУ.

“Якщо порівнювати Бахмут і Торецьк я скажу що Бахмут залишився цілішим за Торецьк. Зважаючи на те, що там досі в цих зруйнованих будниках, серед тих зруйнованих вулиць, серед тої руїни [у Торецьку] залишились наші піхотні підрозділи, які тримають ці вулиці, тримають ці проходи, через які ворог не може просочись і рухатись далі”, — розповів військовослужбовець на позивний “Отче”.

Він додав, що українським військовим доводилося заходити в Торецьк в умовах, коли під’їзні шляхи до міста активно обстрілювалися загарбниками. Окрім цього, у самому місті військові 100 бригади воювали в умовах високої активності російської авіації, яка атакувала ЗСУ авіабомбами.

“Отче” стверджує, що значну частку в стримуванні загарбників відіграють безпілотні та повітряні сили. Не дозволяють загарбникам просочитися знищеними вулицями українські піхотинці.

“Ні в якому разі не можна зменшувати важливість піхоти. Це героїчно, що вони стоять, тримають це місто. Це героїчні люди, це титани”, — додав військовий.

У 100 бригаді додали, що утримання Торецька є стратегічно важливим для оборони Донецької області, адже окупація міста дозволить росіянам продовжити шлях на північ підконтрольної частини регіону — до Костянтинівки, Дружківки та Краматорська.

Битва за Торецьк у травні 2025 року
Торецьк під час боїв у місті. Скриншот із відео 100 бригади
Торецьк у травні 2025 року
Торецьк під час боїв у місті. Скриншот із відео 100 бригади

За 10 місяців оборони Торецька, згідно з підрахунками підрозділу, загальні втрати загарбників досягли 50 тисяч людей, з яких 20 тисяч були втрачені безповоротно.

Нагадаємо, українські військові у межах оборонної операції дзеркально відповідають на російські атаки, зокрема й ті, що загрожуватимуть їхньому життю та здоров’я. Самопроголошене травневе “перемир’я” лідером Кремля Путіним поки не коментують. 


Завантажити ще...