Підтримати
збір на ЗСУ
Фото: Вільне радіо

Минулого тижня Вільне радіо запустило збір коштів на дрони для українських військових. Ми зробили 11 “банок вдячності”: для 10 міст та загальну — від Донеччини. Жителі регіону активно долучалися до добрих перегонів. 5 із банок вдалося заповнити навіть на більшу суму, ніж планувалося. Ціль “перегонів” практично виконали — зібрали майже 95 тисяч гривень. 

Перегони, де кожен — переможець

“Ідея була в тому, щоб залучити людей із різних міст, об’єднатись та подякувати від міст захисникам Донеччини. На цьому шляху нас підтримали амбасадори. Це люди, які займаються громадською діяльністю, у більшості волонтерством. Вони допомогли нам поширити серед місцевих інформацію про такі “добрі перегони”, — ділиться головна редакторка Вільного радіо Анна Сердюк. 

П’ять “банок вдячності” люди наповнили повністю. Деякі з них зібрали й понад 10 тисяч запланованих. Найбільше пожертвували на банку “Бахмут”. 

  • Бахмут — 22 025 грн.
  • Слов’янськ — 17 966.94 грн. 
  • Соледар — 11 763.46 грн. 
  • Маріуполь — 12 044.17 грн.
  • Торецьк — 10 720 грн. 

Інші міста-учасники зібрали менше коштів, втім допомогти наблизитись до фінальної мети. 

  • Краматорськ — 4 307 грн.
  • Костянтинівка — 8 953 грн. 
  • Волноваха — 1 950 грн. 
  • Покровськ — 1300 грн.
  • Лиман — 3 750 грн. 

Але переможці тут — всі мешканці Донеччини. Адже наші захисники та захисниці отримають необхідне для боротьби — дрони, на які й підуть зібрані кошти. 

Майже 95 тисяч гривень з “добрих перегонів” поповнять наш загальний збір. Його мета — 500 тисяч гривень. На них ГО “Бахмут Український“ купить декілька дронів для бійці 54-ї бригади, які захищають Донеччину. 

Для довідки:
Громадська організація “Бахмут Український” виросла з волонтерської групи, що з’явилася навесні 2014 року, коли в місті почалися заворушення, з’явилися незаконні військові формування, приїхали перші переселенці. Спочатку вона складалася з кількох мешканців міста, а зараз громадська організація офіційно зареєстрована і налічує понад 50 активістів і кілька сотень помічників.

Одна із найбільших пожертв — від учнів

Були абсолютно різні пожертви на різні банки — буквально кілька гривень, а були й 1,5 тисячі, 4 тисячі, 7 тисяч. Окремо якісь бізнеси з міст не долучалися. Кошти надсилали люди саме від себе. Це справді дуже цінно. Це така єдність абсолютно незнайомих, у більшості, людей”, —  каже Анна Сердюк. 

Вагому “подяку захисникам” надіслали учні одного з класів Львівського ліцею імені Івана Пулюя, де навчаються діти переселенки зі Званівки Юлії Тимчак.

“Батько служить, а мати організувала таку незвичну ініціативу. Увесь клас скинувся до Дня вчителя, але замість привітання вчителя, узгодивши це з нею, 5 тисяч гривень передали нам, на банку “Бахмут”. Це дуже зворушлива історія”, — додає головна редакторка Вільного радіо. 

Перегони завершилися, але кошти все ще надсилають 

“Добрі перегони” закінчилися 1 жовтня. Втім люди й досі роблять пожертви на банки міст. 

“Ми дуже задоволені результатом. Зараз ми бачимо, що деякі банки продовжують наповнювати. Невеличкі пожертви, хоча б одна-дві на день, приходять і надалі. Їх ще тиждень потримаємо, щоб дозбирати ще якусь частину. Наприкінці наступного тижня розіб’ємо банки та передамо усе зібране громадській організації “Бахмут Український”, — каже Анна Сердюк. 

Та збір Вільного радіо на загальну банку “Донеччина” триває. 

“Ми сподіваємось, що нам вдасться дійти до мети наступного тижня та підтримати захисників з 54-ї бригади. Адже дрони — це “очі”, і вони допомагають рухатися вперед. А всі ми чекаємо, коли безпосередньо вдасться повернутися на рідну Донеччину”, — підкреслює головна редакторка Вільного радіо. 

Зауважимо, Вільне радіо організувало ще три активності за пожертви на наш збір — лекцію для журналістів, освітній захід про Донеччину в столиці та розігрували три пляшки ігристого.  


Завантажити ще...