Підтримайте Вільне Радіо
Затримана ще у квітні 2022 року бахмутянка Олена Теплинська через понад три роки отримала вирок за передачу даних про ЗСУ представнику російських спецслужб. Додатково суд встановив, що фігурантка справи ще у 2014 році брала участь у проведенні “референдуму” з приводу “незалежності ДНР”.
Відповідний судовий вирок журналісти Вільного Радіо знайшли у Єдиному реєстрі судових рішень. Ім’я засудженої вдалося дізнатися завдяки порталу “Судова влада”.
Олена Теплинська є уродженкою міста Олєнєгорськ, що у Мурманській області Росії та громадянкою України. До описаного правопорушення її не судили.
Суд встановив, що 14 квітня 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення, жінка свідомо погодилася передавати представникові російської ФСБ дані про розміщення ЗСУ в Бахмуті. за допомогою месенджера “Телеграм”.
16 квітня фігурантка справи отримала завдання від куратора: перевірити вказану ним адресу, де могли перебувати військовослужбовці ЗСУ, та зняти все на відео. Від 16 по 19 квітня жінка фіксувала на телефон місце дислокації українських військових, зокрема зняла контрольно-пропускний пункт ЗСУ.
19 квітня Олена Теплинська передала ці відео “куратору” та уточнила, що за вказаною ним адресою справді є військові.
Вже через шість днів, 25 квітня 2022 року, фігурантку справи затримали. Суд встановив, що вона брала участь у проведенні “референдуму про незалежність ДНР” у Бахмуті навесні 2014 року (тоді Бахмут називався Артемівськом).
На початку травня 2014 року Олена Теплинська погодилася взяти участь у “дільничній комісії” на “референдумі”, який пройшов 11 травня 2014 року в приміщенні ЗОШ №5. У цей день фігурантка вела списки виборців, видавала бюлетені, збирала підписи та брала участь у підрахунку голосів, а після закриття дільниці — підписала протокол із результатами.
У суді фігурантка справи повністю визнала свою провину та уклала угоду зі слідством. Її визнали винною у порушенні ч. 2 статті 110 ККУ (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та порушенні ч. 3 ст. 114-2 (Передача даних про ЗСУ), засудивши до 5 та 8 років позбавлення волі відповідно. Більш суворе покарання поглинуло менш суворе, тому фінальне покарання — 8 років позбавлення волі. Окрім цього, фігурантка справи повинна сплатити 5474 грн 33 коп. за проведені експертизи.
Термін відбування покарання рахуватимуть від дня затримання засудженої, тобто від 25 квітня 2022 року. Втім, фігурантка справи має право на апеляцію протягом 30 днів після проголошення вироку.
Нагадаємо, Україна планувала обміняти засуджену у 2023 році фігурантку справи про незаконну передачу даних про ЗСУ в Бахмуті у межах обміну у форматі “1000 на 1000”, який пройшов з 23 по 25 травня. Втім, з невідомих причин фігурантку справи не обміняли. Журналісти Вільного Радіо вже писали, що відомо про справу.