У Бахмутській міськраді відновили доступ до реєстру громади. Він не працював з початку повномасштабного вторгнення. Тепер бахмутяни зможуть актуалізувати свої дані, внести інформацію з паспортів-книжечок та знятись з зареєстрованого місця проживання. Ці та інші послуги доступні у Києві, а також онлайн.
Про те, як бахмутянам отримати послуги, пов’язані з реєстром громади, Вільному радіо розповіла начальниця відділу надання адміністративних послуг Бахмутської міськради Наталя Чистякова.
“Бахмут, як і вся Донеччина, був відключений від усіх реєстрів з 24 лютого 2022 року. Нам дозволили відновити доступ поки що лише до одного реєстру — територіальної громади. Лише за умови, що ми знаходимось у безпечному місті, і безпекова ситуація дозволяє працювати в реєстрі. Якщо б ми були зараз у Бахмуті, це було б неможливо у зв’язку з активними бойовими діями”, — розповіла Наталя Чистякова.
Зараз бахмутяни можуть звернутись з питань зміни чи актуалізації даних, а також отримання витягу з реєстру до Центру підтримки бахмутян “#ЯПовернусь_Бахмут” у Києві.
Послуги, які можна отримати:
Зареєструвати нове місце проживання бахмутяни поки не можуть, доступна послуга лише “зняття з зареєстрованого місця проживання”.
“Для процедури реєстрації місця проживання необхідно отримати інформацію з реєстру нерухомого майна: що майно не в кредиті, не в арешті, немає інших заборон на реєстрацію. Ми звернулись до ДП “Національні інформаційні системи” і очікуємо відповідь. Якщо вони нададуть нам доступ, то ми зможемо повноцінно зробити реєстрацію місця проживання. Поки що тільки зняття з реєстрації”, — пояснила Наталя Чистякова
Найчастіше бахмутяни зараз звертаються, аби оновити свої дані в реєстрі.
“Дуже багато питань щодо актуалізації даних в реєстрі і отримання витягу, який підтверджує ваше місце реєстрації. Зараз витяг можна отримати й через “Дію”, але на жаль, не всі люди були включені, або є якісь неточності. І завдяки тому, що нам відкрили доступ до реєстру, ми зможемо актуалізовувати дані, і люди зможуть в будь-якому куточку країни отримувати витяг через “Дію”, або через ЦНАП. Якщо у вас паспорт-книжечка, варто перевірити дані в реєстрі, за необхідності актуалізувати їх”, — розповідає Наталя Чистякова
Отримати консультацію, або записатись на прийом у Києві в центрі підтримки бахмутян можна:
Деякі послуги можна отримати телефоном чи електронною поштою. Решту реєстрів поки не відкривають. Тим часом за послугами про реєстрацію нерухомого майна та бізнесу громадяни мають можливість звернутись до будь-якого ЦНАПу на території країни.
Нагадаємо, силами волонтерів і посадовців з фронтового Бахмута намагаються вивезти документи державних закладів. Відомо, що пенсійні та освітні архіви встигли евакуювати лише частково. Ми розпитали юристку, що робити, якщо ЗСУ доведеться відійти з міста й залишити загарбникам частину важливих документів.
Читайте також: