З вересня 2022 року на оселі жителів міста Бахмут, які обслуговували ЖЕКи не нараховують оплату за ці послуги. Ми поговорили з директором бахмутської керуючої компанії ЖКГ, який пояснив чому про це не повідомляли, як повернути переплачені гроші та чи можна за ці гроші придбати будівельні матеріали?
Про оплату за послуги ЖКГ Вільному радіо розповів директор комунального підприємства “Бахмутська житлова керуюча компанія” Олександр Бондарєв.
Коли жителі Бахмута реєструвались на новому місті як переселенці, то їм одразу переставали нараховувати платежі за комунальні послуги. Продовжували нараховувати платежі за послуги ЖКГ лише тим, хто такого статусу не отримав, і то не довго.
“На всі будинки Бахмута зупинене нарахування з 1 вересня 2022 року в незалежності від стану будинку. Ніхто нарахувань давно не робить. Просто ми не ЗМІ, щоб сповістити про це всіх”, — каже Олександр Бондарєв.
Це не стосується тих, чиї будинки були об’єднані в ОСББ або ЖБК. В цих випадках звертайтесь до керівників ваших об’єднань.
Перші місяці повномасштабного вторгнення деякі бахмутяни ще сплачували за комунальні послуги ЖКГ в місті Бахмут.
“Коли вже більш активні бойові дії були в місті у серпні-вересні десь та ставало більше зруйнованих будівель, то зрозуміло, що вже ніхто не сплачував. Після цього лише були якісь поодинокі випадки, коли щось надходило на наші рахунки”, — зазначає директор підприємства.
Тим, хто в період з вересня 2022 року по квітень 2023 року продовжував сплачувати за послуги ЖКГ в місті Бахмут, гроші готові повернути.
“Це наперед сплачені гроші, фактично їх не повинні були сплачувати. Такі мешканці міста дійсно є, які не знали, що вже можна не платити. Ці гроші є на ваших рахунках. Бойові дії усе одно колись закінчаться і після цього буде виконано перерахунок або на вашу картку, або на рахунок іншого виконавця комунальних послуг. Або ж зараз, за вашою вимогою, ми можемо їх повернути”, — уточнює Олександр Бондарєв.
Бахмутянка в евакуації під час відвідування хабу для переселенців побувала на лекції у юристки, яка розповідала про повернення грошей за комунальні послуги.
“Вона казала, що, якщо ми платили за послуги, які вже не надавались, то коли ми повернемось в Бахмут, будемо мати право написати заяву на ім’я начальника ОСББ, ЖБК або житлової керуючої компанії. В цій заяві ми можемо вказати, що просимо за всі ті гроші, які залишаються на наших рахунках, купити та видати нам будівельні матеріали для відбудови пошкоджених будинків”, — ділиться бахмутянка Людмила Шемедюк.
Такі заяви спростовує директор бахмутської житлової керуючої компанії.
“Зрозуміло, що це закумульовані гроші. Ми за вашою вимогою відправляємо ваші гроші на картково-розрахунковий рахунок (банківську картку, — ред.). Куди ви витратите ці гроші — це ваша справа. Закупляти будівельні матеріали за ваші гроші ми не будемо, це однозначно”, — уточнює Олександр Бондарєв.
Однак існує малоймовірний шлях, коли ваші гроші за послуги ЖКГ можна буде направити на ремонт оселі.
“Дай Боже, якщо ваш будинок залишиться цілим і ви продовжите користуватись послугами нашої компанії, то можна написати заяву: “Прошу ці гроші нарахувати на ремонт та відремонтували покрівлю над моєю квартирою”. В такому випадку це можливо як варіант, тому що це вже будуть цільові гроші і тоді ми витратимо їх, куди ви попросите”, — припускає директор підприємства.
У випадках, коли ви плануєте повернутись після перемоги у Бахмут, то ще одним шляхом повернення грошей, може стати інша адреса.
“Коли все закінчиться, і якщо будуть сертифікати потім на нові квартири та буде відкрито особовий рахунок спеціальний для отримання цих коштів, то нам насправді без різниці куди ці гроші переказувати — ми зробимо це на цей рахунок. Єдине, як ми не зможемо їх повернути, — це готівкою”, — уточнює Олександр Бондарєв.
Нагадаємо, платежі за вивіз сміття також перестали нараховувати бахмутянам з 1 вересня 2022 року. Втім деякі банки навіть у квітні 2023 року продовжують сповіщати про борги. Чому так відбувається та як повернути гроші, якщо ви переплатили за вивіз сміття ми розбирались з директором підприємства “Умвельт”.