На цих ношах бойовий медик Володимир Розвєзєв врятував десятки поранених у боях за Бахмут. Він назвав їх “Бахмутською плащаницею”, і тепер вони стали експонатом військово-історичного музею Львівського Будинку офіцерів.
Про це повідомляє АрміяInform.
Бойовий медик Володимир Розвєзєв служив під Бахмутом, у зоні найгарячіших боїв. На ношах чоловік виніс десятки поранених українських військових. Тоді Володимир вирішив: якщо залишиться живий, то забере з фронту ці ноші із собою, аби вони нагадували українцям, яку високу ціну доводиться платити за право вільно жити на своїй землі.
Медик назвав ноші “Бахмутською плащаницею”, бо, каже, як і на плащаниці, у яку загортали Ісуса Христа, на камуфляжній тканині нош залишилися сліди крові, пролитої з ран українських захисників.
“Бахмутську плащаницю” доставили до Львова волонтери. Тепер це експонат військово-історичного музею Львівського Будинку офіцерів.
“Бойові медики розповіли нам, що всі поранені, яких евакуйовували на цих ношах, вижили. Ці ноші є символом жертовності й незламності українців у боротьбі за свободу та незалежність. У нашому музеї є багато предметів, які краще за слова розповідають про російсько-українські війну. І для нас честь мати в експозиції таку цінну реліквію”, — розповів начальник Будинку офіцерів полковник Віталій Провозін.
“Бахмутська плащаниця” — лише один з експонатів виставки, присвяченій етапам історії української боротьби. Побачити всю експозицію можуть усі охочі. Музей Будинку офіцерів розташований на вулиці Театральній, 22 у Львові. Вхід вільний.
Нагадаємо, у столиці презентують книжку маріупольчанки, яка не пережила російське вторгнення. Аби увічнити пам’ять письменниці, уривки її творів читатиме онука загиблої.