Підтримати
В Бахмуті на Донеччині не буде вулиці Артема Мирошниченка

В Бахмуті розглянули електронну петицію про перейменування вулиці Горького на вулицю імені Артема Мирошниченка. Петицію підтримали 57 батхмутян, 62 львів’ян, 24 жителі Києва та інших міст, загалом ㅡ 253 підписанти станом на 22 грудня 2019 року.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

При цьому, до міської ради надійшла заява із запереченням щодо перейменування вулиці, її підписали 370 жителів вулиці Горького. А вже 23 грудня до відомства надійшло заперечення щодо такого перейменування і від батьків Артема.

У відомстві зазначають, що ініціаторка петиції Оксана Болотюк пояснила реєстрацію петиції надмірною емоційністю після смерті Мирошниченка та “бажанням увіковічнити пам’ять волонтера, активної проукраїнської людини, яка зробила вагомий внесок у розвиток громадянського суспільства міста та допомогу військовослужбовцям”.

Для довідки:
Питання перейменування вулиці регулюється Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», яким визначено перелік необхідних для цього документів, одним з яких є письмова згода родичів.

 

Зважаючи на всі факти, депутатська комісія вирішила рекомендувати сесії Бахмутської міської ради не підтримувати дану петицію та виступила із пропозиціями вшанування пам’яті волонтера та громадського активіста іншими способами.

Питання ще має розглянути Бахмутська міська рада.

Зазначимо, петицію про перейменування однієї з бахмутських вулиць створили 11 грудня. Авторка петиції правозахисниця Оксана Болотюк пояснює, що вулицю необхідно перейменувати з кількох причин. По-перше, саме на цій вулиці на Артема скоїли напад двоє неповнолітніх хлопців. По-друге, Мирошниченко мав тверду громадянську позицію і брав активну участь у житті міста.

Нагадаємо, ввечері 29 листопада на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі. 5 грудня Артем Мирошниченко помер.

Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола Барабаш й 17-річний Олександр Баришок — наздогнали чоловіка на вулиці та почали його бити. Їх знайшли та затримали на наступний день після нападу. На час слідства обидва хлопці будуть у СІЗО.

Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.

Читайте також:


Завантажити ще...