Підтримати
Бебі-бокси в Донеччині не слід чекати
Фото: з відкритих джерел

На Донеччині існує проблема з тим, що батьки новонароджених не отримують “пакунки малюків”. В області кажуть, що існує проблема із закупівлею. Тому в міністерстві соцполітики прийняли рішення замість “бебі-боксів” видавати грошову компенсацію. Коли почнуть сплачувати перші компенсації читайте далі.

 

Під час прес-брифінгу на питання журналістів стосовно бебі-боксів голова Донецької області Павло Кириленко відповів, що породіллі гроші отримають впродовж року.

“Питання по 2019 року вирішено, гроші є. До кінця року отримають однозначно”, — розповів голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

Це стосується лише тих, хто став батьками впродовж 2019 року.

“Питання залишається по матерям, які народжували, коли почалась ця програма — це з вересня 2018 по грудень 2018 року. Щодо цього проміжку часу, 3-місячного, вирішують на рівні міністерства. Поки не буду брати на себе відповідальність казати, що завтра буде все вирішено”, — додав Павло Кириленко.

Він зазначив, що за батьками новонародженої дитини будуть спостерігати.

“Ми будемо бачити, як породілля отримала грошові кошти і використала їх за цільовим призначенням, на це ми будемо дивитись. Тому що сім’ї бувають різні. Грошові кошти отримали і деяким батькам не до цього (не до дітей)”, — зауважив очільник області.

Для довідки:
З вересня 2018 року кабінет міністрів України запустив програму “Пакунок малюка”. Це соціальна допомога для кожного новонародженого українця або українки у вигляді набору першої необхідності для батьків. В них входять різні креми, термометри, одяг, підгузки та інше. Ці “пакунки малюка” мають видавати в пологовому будинку одразу після народження дитини. Однак, ця програма не запрацювала в Донецькій області. Як пояснював колишній очільник Донеччини Олександр Куць, існують певні проблеми при закупівлі, а в угодах щодо “пакунку малюка” існують корупційні ризики. Тому керівництво області вирішило не брати участь в цій програмі. В мінсоцполітики взялись за розслідування цієї проблеми. Журналісти Вільного радіо також з’ясували, що матері з інших областей, продають бебі-бокси, які їм видала держава. На сайті оголошень їх продавали за 1000-1500 гривень.

Наприкінці вересня адміністрація області разом із мінсоцполітики вийшли на компроміс, та вирішили видавати гроші замість цих “бебі-боксів”.

Читайте також:


Завантажити ще...