Підтримати
Підготовка військових. Фото: WP
Підготовка українських військових. Фото: Washington Post

На тлі закону про мобілізацію, українські польові командири очікують, що більшість нових військових потраплять на фронт з поганою підготовкою. У ЗМІ стверджують, що українське командування “вже давно” нарікає на слабку підготовку новобранців у навчальних центрах.

 

 

Про це пише видання “Washington Post” з покликанням на слова українських військових.

До напливу призовників за новим законом про мобілізацію ще кілька місяців. Тим часом командири передислокують бійців із тилових позицій у бойові частини на передовій. 

Крім того, минулого місяця президент Володимир Зеленський також підписав закон, який дозволяє деяким ув’язненим приєднатися до лав ЗСУ в обмін на умовно-дострокове звільнення. 

“Звідки б не прибували нові солдати – з інших позицій, з в’язниць або нещодавно мобілізовані – українські польові командири кажуть, що через недостатню підготовку їм часто доводиться тижнями навчати їх базових навичок, наприклад, стрільбі”, — пишуть у виданні. 

Журналісти WP поспілкувалися з декількома військовими, серед них — 28-річний заступник командира батальйону 93-ї механізованої бригади зі позивним “Шмідт”. 

Військовий розповів, що перший тиждень він провів з солдатами, переведеними з тилових частин, просто переконуючись, що кожен з них вистрілює щонайменше одну коробку набоїв — близько 1500 пострілів щодня. За його словами, це необхідно перед виконання більш складних завдань.

“Ми просто витрачаємо багато часу на базову підготовку, — сказав “Шмідт”, додавши: — Якщо, не дай Боже, буде прорив під Часовим Яром, і ми отримаємо нову піхоту, яка не знає елементарних речей, їх відправлять туди просто вмирати”.

Передислоковані військовослужбовці мають погану підготовку, пише Washington Post. Попри те, що багато з них служили в армії з початку відкритого російського вторгнення понад два роки тому, хоча і далеко від інтенсивних боїв.

Журналісти розповідають ще одну історію військового з позивним “Вал”, який ще близько місяця тому охороняв міст на півдні Одеської області. Цим він займався впродовж двох років, але 30 квітня отримав повідомлення, що його переводять на бойове чергування.

“За 24 години його зарахували до 93-ї бригади та наказали вирушати на схід Донецької області. Він навіть не встиг зібрати свої речі — частину мали відправити пізніше”, — пишуть у Washington Post. 

Також один з українських офіцерів, який провів понад рік, навчаючи нових солдатів на одному з українських полігонів, розповів, що в навчальних центрах немає гранат та не відпрацьовують постріли з гранатометів. За його словами, їх “економлять для поля бою”.

Крім того, один з сержантів на умовах анонімності розповів WP, що деякі десантно-штурмові бригади можуть виділяти особовий склад, щоб “жити практично повний робочий день поблизу навчальних центрів”. Таким чином вони намагаються швидко вихопити наймолодших, найпідготовленіших та наймотивованіших людей. 

Цю інформацію WP також підтвердив один з офіцерів, який працював інструктором у навчальному центрі.

За словами військових співрозмовників видання, цьогоріч Росія досягла успіхів значною мірою тому, що українські оборонці “не мають достатньої кількості військ для захисту від безперервних нападів, а уряд не поспішає активізувати свої мобілізаційні зусилля”.

Нагадаємо, в Україні запровадили нові штрафи за порушення правил військового обліку та мобілізації. Президент підписав відповідний закон. Тепер порушникам доведеться платити від 3,4 тисячі до 51 тисячі гривень. 


Завантажити ще...