У Маріуполі росіяни поміняли герб
Ліворуч — легітимний герб Маріуполя, праворуч — "герб" від окупаційної адміністрації. Колаж від Вільного радіо

Ставленики Кремля у тимчасово окупованому Маріуполі змінили міські прапор та герб. На символіці більше немає написів українською, грецькою та російською мовами, а також комбінації синього та жовтого кольорів.

 

Відповідні зміни затвердив “тимчасовий виконавець обов’язків глави Маріуполя” Олег Моргун, якого призначили на цю “посаду” після окупації приморського міста.

Повідомлення “тимчасового виконавця обов’язків глави Маріуполя” Олега Моргуна. Скриншот: Вільне радіо

“Новий герб” Маріуполя, запроваджений окупаційною адміністрацією, є мінімалістичнішим за досі дійсний легітимний герб 1989 року. Ставленики Кремля прибрали дату заснування міста з герба, а також замінили кольорове поєднання жовтого, синього та сріблястого кольорів на біло-блакитну комбінацію. Зникли з зображення і морські хвилі — замість них на “гербі” тепер рівна лінія.

У Маріуполі росіяни поміняли герб
Ліворуч — легітимний герб Маріуполя, праворуч — “герб” від окупаційної адміністрації. Колаж від Вільного радіо

Прапор міста окупаційна адміністрація також зробила лаконічнішим: тепер він має вигляд герба, розтягнутого до форми прямокутника, та не містить додаткових елементів. З “нового стяга” прибрали дату заснування міста, золотий вінок, прикрашений стрічкою з назвою міста українською, російською та грецькою мовами, а також православний хрест із півмісяцем, який символізує древній герб міста. Ставленики Кремля також прибрали золотисто-червону окантовку навколо центральної композиції.

У Маріуполі змінили прапор
Зверху — затверджений легітимною міською радою прапор Маріуполя, внизу — стяг від окупаційної адміністрації. Колаж: Вільне радіо

Що відомо про будівництво ідеологічно забарвлених символів у Маріуполі

Після окупації приморського міста російські загарбники почали процес його русифікації, що знайшло своє відображення, зокрема, на архітектурі Маріуполя.

У жовтні 2022 року в місті знесли пам’ятник жертвам Голодомору.

У червні 2024-го російські пропагандистські медіа показали облаштування музею в центрі Маріуполя, де в інтерактивній формі відвідувачам планували розповідати про “дві окупації: німецьку та українську”.

У вересні 2024-го в Маріуполі встановили погруддя генерал-майору російської армії за “звільнення” міста. На церемонії відкриття були присутні маріупольські діти як члени російської мілітарної організації “Юнармія”.

У січні 2025-го у Маріуполі зводили монумент із російським гербом, який буде розташований на площі між парком Петровського та заводоуправлінням колишнього машинобудівного заводу “Азовмаш”.


Завантажити ще...