точка У в Авдіївці
Фото: Telegram/ Pravda Gerashchenko

11 березня на околицю Авдіївки прилетіла тактична ракета російської армії “Точка-У”. Вона не розірвалася. Під обстріл потрапило й село Очеретинської громади. Попередньо постраждалих людей немає. 

 

Народний депутат України Муса Магомедов оприлюднив фото, де російська тактична ракета “Точка-У” лежить неподалік від Авдіївського коксохімзаводу. 

“Черговий «подарунок» від «руського миру» на фоні Авдіївського коксохімзаводу. «Точка У», яка, на щастя, не долетіла та не вибухнула”,  —  повідомляє нардеп та колишній директор Авдіївського коксохімзаводу Муса Магомедов.

За даними Нацполіції, під ракетний обстріл російських окупантів 11 березня потрапила не лише Авдіївська промзона, а й село Кам’янка Очеретинської громади. Пошкоджені будинки; за попередніми даними, постраждалих немає. 

Поліцейські документують наслідки обстрілів і допомагають місцевим. Вони відкрили кримінальні провадження за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

точка у біля Авдіївського коксохімзаводу в Авдіївці
Залишки ракети Точка-У на фоні Авдіївського коксохімзаводу. Фото: Telegram/ Муса Магомедов

 

Радник міністра внутрішніх справ Андрій Геращенко теж оприлюднив фото та відео ракети російських окупантів.

“Точка У”  —  це оперативно-тактичні ракетні комплекси ще радянських часів. Окупанти використовують це старіше озброєння, оскільки за даними військових фахівців України та іноземних розвідок, запаси крилатих та балістичних ракет комплексів “Іскандер” та “Калібр” в армії РФ закінчуються

У касетній бойовій частині  —  50 бойових елементів осколкової дії. Її підривають на висоті 2 кілометрів та вбивають людей та неброньовану техніку на відкритій місцевості на території до 7 гектарів.

У ракет “Точка-У” —  відносно мала дальність стрільби – 70-120 км, тож ними гатять переважно вже з української території. Тому українців закликають повідомляти про переміщення російської військової техніки на спеціальний чатбот. 

Для довідки:
Авдіївський коксохімзавод належить компанії “Метінвест” українського олігарха Ріната Ахметова. Цей завод  —  один з найбільших в Європі та найбільший в Україні виробник коксової та хімічної продукції для металургії з доменного коксу. Його територія  —  понад 340 га, тут працює близько 4 тисяч людей. Щорічно завод може випускати майже 7 млн тонн коксу. 

Також тут виробляють хімічну продукцію з кам’яновугільної смоли та коксового газу, є 2 цехи очищення коксового газу від сірководню, смолопереробний та пекококсовий цехи, великі склади з вугіллям. На підприємстві є своя ТЕЦ, яка окрім виробничих потреб забезпечує теплом та гарячою водою жителів Авдіївки.

Читайте також:


Завантажити ще...