Журналісти New York Times поспілкувалися з військовим 72 окремої механізованої бригади, яка боронила Вугледар. Він каже, що на цьому відтинку фронту росіяни мали десятикратну перевагу в артилерії. Водночас українські війська намагаються завдавати окупантам значних втрат, навіть при відступі.
Про це йдеться в матеріалі New York Times.
Журналісти видання поспілкувалися з військовим на ім’я Роман, який у складі 72 ОМБр, яка боронила Вугледар на Донеччині. За його словами, окупанти можуть розгромити українську оборону за умови, коли концентрують свої зусилля на певній ділянці фронту.
Зокрема, наприкінці літа навколо міста російські війська мали перевагу в артилерії десять до одного.
“Як одна з наших артилерійських систем може битися з 10 їхніми?”, — каже українській військовий Роман.
New York Times також цитує інших неназваних українських командирів та військових експертів, які стверджують, що війна з Росією — це війна на виснаження. Кожна сторона намагається виснажити іншу, завдавши їй максимальних втрат і змусивши відмовитися від продовження війни.
“Ця війна не вирішуватиметься тим, хто контролює Вугледар або інші тактичні прифронтові міста… Йдеться про те, скільки військ росіяни витратили, намагаючись захопити Вугледар, порівняно з втратами, яких зазнали українці, намагаючись його утримати”, — каже військовий аналітик із Відня Франц-Штефан Гаді.
Ознаки окупації Вугледара почали з’являтися ще вчора, 1 жовтня, коли загарбники виклали в інтернет відео вивішування своїх прапорів у місті. Журналісти Вільного радіо вже проаналізували, що вказувало на ймовірний відступ українських військових ще 1 жовтня.
Про окупацію міста також заявляли незалежні аналітики та активісти, однак Генштаб цієї теми не коментував. Коментар у двох військових із 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців взяло “Суспільне”. Бійці на правах анонімності розповіли, що станом на вечір 1 жовтня не отримували наказу на відступ із Вугледару.
Втім, 2 жовтня підрозділи ЗСУ офіційно відійшли від Вугледара, аби зберегти життя бійців та військову техніку. Вони займають положення, аби вести подальші бої.
Нагадаємо, понад 684 квадратних кілометри російська армія окупувала на Донеччині за серпень та вересень 2024 року. Найбільші просунутись загарбникам вдалося на Покровському, Вугледарському та Торецькому напрямках.