У понеділок, 15 лютого, на Донбасі працювали два пункти пропуску: “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”. За день загалом лінію розмежування в обидва боки перетнули трохи більше ніж півтори тисячі людей.
Через КПВВ “Новотроїцьке” на ТОТ напередодні послідували 88 людей та 17 машин, а на підконтрольну — 89 жителів та 15 автівок. Про це Вільному радіо повідомив речник ДПСУ у складі ООС Ігор Лизогуб.
За даними БФ “Право на захист”, 2 людини поїхали на обсервацію, 77 зробили експрес-тести на коронавірусну інфекцію. З 88 людей, які їхали з окупованої території, 61 — звернулася до благодійників по допомогу зі встановлення додатку “Вдома”.
“Програма працювала стандартно. Більшість людей віком 60+, вони просто не знали, як встановити додаток” — пояснила правозахисниця Тетяна.
Значно більші черги 15 лютого були на “Станиці Луганській”: 817 людей пройшли на підконтрольну територію та 517 – у зворотному напрямку, підрахували у ДПСУ. До правозахисників за допомогою у оформленні електронних перепусток звернулися 4 людини.
Не змогла потрапити до окупованого Перевальська дівчина, яка там зареєстрована і їхала до родичів, але живе в Арабських Еміратах. У листопаді 2020 року їй виповнилось 25 років, нове фото в паспорт вона не вклеїла, але звернулася до Державної міграційної служби, щоб зробити вже новий паспорт — ID-картку. З довідкою від ДМС (її видали, поки готують новий документ) її не пропустили через КПВВ, адже у довідці не було інформації про місце реєстрації. Дівчина залишилась на підконтрольній уряду України території чекати від родичів довідку про реєстрацію.
Українська сторона щодня відкриває всі 7 КПВВ на Донбасі, вони працюють з 8 до 16 години. Але фактично кожного дня перетнути лінію розмежування можна тільки у Станиці Луганській. Блокпост “Оленівка”, суміжний до українського “Новотроїцького”, окупаційна влада відкриває тільки у понеділок та п’ятницю. Тобто наступного разу це буде 19 лютого.
Україна вимагає від людей, які слідують з ТОТ, пройти двотижневу самоізоляцію або обсервацію. На КПВВ “Новотроїцьке” можна зробити безкоштовний експрес-тест на COVID-19, якщо він негативний, всі обмеження знімаються впродовж кількох діб.
Потрапити на окуповану Донеччину можна за списками так званого Міжвідомчого штабу “ДНР”. Туди треба заздалегідь подати документи. Також потрібна місцева прописка.
На Луганщині представники так званої “республіки” також пропускають за місцевою або українською пропискою. І не частіше, ніж раз на місяць — мається на увазі, що можна виїхати та повернутись один раз за 30 днів.
Читайте також: