Довгоочікуваний ремонт зробили у місцевому паспортному столі та гірничому технікумі. А у станції юних техніків діти тепер можуть займатися на сучасному обладнанні.
На ремонт у Торецькому відділенні ДМС чекали давно, розповідає його начальник Володимир Федоров.
“Ремонту у відділені в нас не було років 10. Ця проблема стояла дуже гостро, бо ми обслуговуємо не тільки своє місто, а й людей з непідконтрольної території України”, — каже посадовець.
Допомагати міграційникам взялися благодійники. Ремонт у відділенні розпочали в липні та завершили у грудні. Гроші на роботи дали у Посольстві Японії в Україні.
“Ми розуміли, що це абсолютно незручно як для відвідувачів, так і для персоналу. Був зроблений капітальний ремонт: і стіни фарбували, і стелю нову підчепили, і вікна замінили, і двері. Також були надані меблі”, — розповідає радник з питань захисту Слов’янського офісу Агентства ООН у справах біженців Вартан Мурадян.
Тепер працівники відділення надають послуги у світлих затишних кабінетах з новими меблями.
Наступна зупинка — Торецький центр первинної медико-санітарної допомоги. Там за допомогою благодійників гуманітарної місії “Проліска” та УВКБ ООН відкрили перший у громаді кабінет телемедицини та устаткували його вартісним обладнанням. З ним лікарі зможуть дистанційно приймати пацієнтів у віддалених селах громади.
“Це дуже важливо, особливо для пацієнтів, хто не може доїхати до обласного центру. Завдяки цьому обладнанню ми зможемо більшість обстежень, такі як електрокардіограма або дерматоскопія, зробити вдома (у пацієнтів, — ред.), не виїжджаючи до лікарні, а кардіолог чи онколог, чи інший спеціаліст у режимі онлайн завдяки обладнанню виставить діагноз та призначить лікування”, — розповідає принцип роботи нового кабінету директорка Торецького ЦПМД Ганна Рябова.
Як зазначає керівник гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін, загалом на цей проєкт пішло близько 318 тисяч гривень.
“Це другий проєкт саме з цією “первинкою” в місті Торецьк. Кілька місяців тому ми відкрили також центр раннього втручання для дітей “Дитина з майбутнім”, — каже благодійник.
Кабінет телемедицини працює вже 2,5 місяці. За цей час його послугами скористалися близько 200 мешканців Торецької громади.
Будівля коледжу та актова зала постраждали під час бойових дій у липні 2014 року. Силами викладачів, студентів і їхніх батьків у приміщеннях зробили косметичний ремонт.
“Ми не відкладали навчальний процес. Весь серпень, вересень (2014 року, — ред.) ми прибирали сміття. Жодного скла у нас не було цілого в будівлі коледжу, але з 1 жовтня вдалося почати навчальний процес”, — згадує заступниця директора закладу Інна Щербакова.
Втім потреба у масштабному оновленні нікуди не ділася. На допомогу знову прийшли благодійники. Представники “Проліски” виділили на ремонт 427 тисяч гривень, а також до проєкту долучалися інші організації.
“Тут був відновлений ґанок, а також був зроблений ремонт актової зали, закуплені меблі та техніка”, — розповідає голова гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.
Також невдовзі у коледжі з’явиться кімната робототехніки. Матеріали для неї вже закупили, каже очільник благодійної організації.
Оновити вдалося також приміщення й устаткування у торецькій станції юних техніків. Реалізацією проєктів тут займалась ГО “Твоє нове місто” за підтримки УВКБ ООН та ГМ “Проліска”.
Для дитячих потреб тут відремонтували актову залу та ще декілька кімнат, а також закупили меблі, станки, гончарне обладнання, швейні машинки та інші потрібні для станції речі.
“Ми під час проєкту за три місяці зробили закупок на 124 позиції. Це був просто колосальний досвід всіляких різних закупівель. Це були будівельні матеріали, це були художні матеріали для творчості, це було обладнання. Головне — ми намагалися впровадити не тільки нові, комфортні та безпечні умови, а й інновації. Тобто розширити те коло послуг, яке є на станції юних техніків зараз, зробити його ще більшим. Тому що потенціал тут, в цих стінах, колосальний”, — розповідає керівниця проєкту, членкиня ГО “Твоє нове місто” Олена Бутенко.
Станція вже відкрита й чекає на юних майстрів.
Читайте також: