Ще у лютому Рада національної безпеки та оборони України ввела санкції проти кількох проросійських телеканалів, і їх заблокували. Тоді до Верховного Суду подали понад 10 заяв, що санкції нібито незаконні.
Рада нацбезпеки та оборони 2 лютого ухвалила рішення “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів” проти 8 засобів масової інформації. Серед них телеканали: “112 Україна”, “NewsOne” та “Zik”. Їхні активи заблокували, а також заборонили трансляцію та іншу роботу видань. Санкції діятимуть 5 років.
Аргументують заборону тим, що канали проросійськи налаштовані, переконують українців відмовитися від національних цінностей, повернутись в політичному сенсі в бік Росії тощо. В Національній спілці журналістів України це рішення РНБО розкритикували і назвали придушенням свободи слова. Щоправда, пізніше інші члени НСЖУ назвали таку заяву голови організації ㅡ власною думкою, а не спільною позицією.
Крім того, деякі юристи та самі телеканали, які потрапили під санкції, подали заяви до Верховного Суду із проханням розглянути, чи було це блокування законним.
Після позову одного із противників блокування телеканалів Палата Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду не знайшла порушень законодавства при впровадженні цих санкцій. Тож у задоволенні вимог позивача відмовили. Про це повідомила пресслужба Верховного Суду України.
Це не єдина заява проти санкцій РНБО. В суді кажуть, що в них лежить на розгляді ще 10 позовів, розглянути які планують до кінця квітня.
Нагадаємо, РНБО впровадила санкції не лише проти телеканалів. Під обмеження потрапили також нардеп від “ОПЗЖ” Тарас Козак та лідер цієї ж партії, олігарх, Віктор Медведчук, а також їхні дружини.
Крім цього, нещодавно РНБО оголосила перелік із 25 зрадників України і також впровадила проти них санкції. В цьому переліку експрезидент Янукович, колишні посадовці за його часів, деякі правоохоронці та чинний ватажок т.з. “ЛНР” Леонід Пасічник.
Читайте також: