Українські військові заявляють, що щоб забезпечити достатню кількість юнаків під час “призову” в так званій “ЛДНР”, бойовики блокують виїзд студентів та старших школярів з тимчасово окупованої території.
Про це повідомляє прес-центр Міноборони.
«За повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російське окупаційне командування намагається запобігти зниженню укомплектованості особовим складом підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ», – повідомив речник міноборони Дмитро Гуцуляк на щоденному брифінгу.
Як зазначається в звіті розвідки, з початку серпня стрімко зросла кількість російських військовослужбовців, які хочуть звільнитися з військової служби. Це пов’язане, у тому числі, із запровадженням командуванням Росії жорсткого контролю проведення заходів бойової підготовки та призупинення виплат додаткових коштів за виконання бойових завдань в умовах «режиму припинення вогню».
«Водночас у населених пунктах на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, за інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, противником вчергове розпочато масштабну агітаційну кампанію з призову на військову службу чоловіків, з числа місцевого населення. При цьому, для запобігання ухиленню юнаків від цього «призову», російські окупаційні адміністрації обмежили виїзд за межі окупованих територій студентів та випускників загальноосвітніх навчальних закладів», – додав Дмитро Гуцуляк.
Крім того, підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до підступних та провокаційних дій з боку російсько-окупаційних військ на лінії бойового зіткнення.
Нагадаємо, 17-18 серпня окупанти обстріляли позиції ЗСУ на околицях 11 населених пунктів.
Читайте також: