Історія собаки Чучі могла б стати основою фільму про боротьбу за життя зі щасливим фіналом, впевнені волонтери, які нею опікуються. Зоозахисники допомогали чотирилапій відновлюватися після жорстокого побиття. А коли сліпа Чуча набралася сил, то стала однією з найактивніших тварин притулку і цього року народила 6 цуценят. Нових постояльців з притулку готові віддати в хороші руки. Тож ми розпитали про історію детальніше.
Чуча – собака з непростою долею. Вона майже повністю сліпа, але не від народження, а через людську жорстокість. Два роки тому собаку сильно побили.
“Нам подзвонили люди, які нею опікалися. Собака жила на заводі “Кольормет”. Вона молода – їй було близько 1,5 років. Її там годували, але потім вона на місяць зникла. Місяць потому вона повернулася з повністю проломленою лобною частиною черепа”, – розповідає Вільному радіо голова товариства захисту тварин “Лада” Марина Шажко.
Від побиття собака осліпла.
“У неї внаслідок цієї травми повністю витекли очі. Тобто, з однієї сторони повністю, а частина іншого ока збережена. Вона бачить лише боковим зором, але дуже погано, лише контури, обриси”, – пояснює волонтерка.
Люди, які прихистили Чучу, намагалися вилікувати її самотужки, але рана не загоювалась. Тому тварину привезли до притулку. Волонтери возили її до ветлікарні у Краматорськ, сподіваючись вилікувати хоча б одне око. Але там сказали, що це зробити неможливо.
Після того, як собаку поставили на ноги, в організації вирішили не повертати її туди, де чотирилапу ледь не вбили. Відтоді Чуча живе у притулку для тварин.
“Вона дуже контактна, дуже комунікабельна. і, скоріше за все, її стан змусив її вчитися виживати у цьому середовищі, коли вона інвалід”, – каже Марина Шажко.
Через травму чотирилапу підопічну не ризикнули стерилізувати, бо боялися, що вона не переживе наркоз. І через деякий час у Чучі з’явилися шестеро чорненьких цуценят.
https://www.facebook.com/apsLada/videos/272068957290726
Один вже знайшов турботливих хазяїв. Залишилось троє дівчаток і двоє хлопчиків. Їм вже зробили щеплення, але цього тижня треба зробити ще одне.
“Ми обов’язково беремо контактні телефони в людей, які забирають цуценят до другого щеплення, щоб вони їх привозили”, – говорить керівниця бахмутського товариства захисту тварин.
Якщо вам бракує чотирилапого друга, звертайтеся за номером: 050 968 26 39.
Читайте також: