Підтримати
Іван Житник
Іван Житник із позивним Джанго. Фото з архіву родини

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, чиє життя забрала російсько-українська війна. Цього дня згадаймо Івана Житника з Дніпропетровщини. Він був підприємцем, однак, коли почалася повномасштабна війна, став волонтером — евакуював українців з-під обстрілів. На одному із блокпостів чоловік отримав повістку в армію. Понад півтора року Іван боронив Авдіївку, а в лютому 2024-го зазнав важкого поранення на позиції “Зеніт”. Його рідні сподівалися на евакуацію, допоки не впізнали Івана вбитим на відео росіян. Зараз сім’я 31-річного бійця просить надати військовослужбовцю посмертне звання Героя України. 

 

Про Івана Житника Вільному радіо розповіла його сестра Катерина.

Вільне радіо щодня розповідає про військових і цивільних, які стали жертвами російської агресії проти України. Ми прагнемо, аби їхні імена не залишилися лише статистикою. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його (її) життя, заповніть анкету для рідних і знайомих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами.

 

Іван Житник народився у Васильківці Дніпропетровської області.  У дитинстві захоплювався футболом, навчався у музичній школі та співав у хорі. Після 9 класів місцевої гімназії хлопець поїхав до Дніпра, де опанував професію муляра.

“Він був веселий, довірливий, дуже розумний, спритний. Завжди мене повчав, хоча він і менший серед нас був. Захоплювався спортом, у нього було тіло завжди в формі і накачане. Хотів сімʼю та дітей, але не встиг, на жаль”, — розповіла сестра Івана Катерина.

Іван Житник
Іван Житник із позивним Джанго. Фото з архіву родини

Після навчання у Дніпрі Іван переїхав до Запоріжжя. Там спочатку працював разом із родичами, а згодом відкрив власну справу, пов’язану із сантехнікою. Напередодні початку відкритої війни чоловік придбав авто, завдяки якому почав волонтерити.

“Він почав знайомих перевозити із Маріуполя до Запоріжжя, а потім вже і інші люди почали просити. Він їх возив до Львова, Тернополя.  На одному з блокпостів йому вручили повістку. Він вирішив поїхати служити, але не усвідомлював на той момент, що це наскільки тяжко, що два роки не буде ані ротації, ані відпусток”, — продовжує сестра захисника.

Навесні 2022-го Іван Житник долучився до 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, став старшим стрільцем-оператором механізованого відділення. Серед побратимів військовий отримав позивний Джанго. Понад півтора роки Іван боронив Авдіївку. Чоловік так і не дочекався відпустки:  відповідний документ йому підписали лише у лютому 2024-го.

Іван Житник
Військовослужбовець Іван Житник. Фото з архіву родини

Того ж місяця позицію “Зеніт”, яку тримав Іван Житник, оточили росіяни. Військові отримали команду виходити.

“Не було транспорту, і вони були в кільці, без їжі і боєприпасів. Їм потрібно було відбиватись і самим якось виходити. А оскільки вони поранені були, їх там і залишили в “Зеніті” під землею, де вони служили”, — коментує сестра військовослужбовця.

Іван не міг пересуватися через тяжкі поранення. По відеозв’язку він розповів, що має перебиті ноги та уламки у спині. Шестеро захисників, серед яких був Джанго, сподівалися на евакуацію.

https://www.instagram.com/p/C3dK_44sEJI/

https://www.instagram.com/p/C3dLxx9Mveh/

Востаннє рідні спілкувалися з Іваном 15 лютого.

“Він нам дзвонив о 6 ранку, сказав що поранений. І об 11 дня їх взяли у полон росіяни. Але не повезли нікуди. А на відео ми знайшли в їхніх [російських] групах, що вони убиті, всі шестеро людей поранених”, — повідомила Катерина.

Захисникові назавджи залишиться 31. Зараз рідні Івана Житника просять надати йому посмертне звання Героя України. Підтримати цю петицію можна за посиланням.

Іван Житник
Іван Житник на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини

Завантажити ще...