Окупанти намагаються закріпитись на Лиманщині, а Сєвєродонецьк тепер залишатиметься без газу.Про те, як пройшов 72-й день російсько-української війни — у нашому відео-підсумку.
“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 10 травня
На Сєвєродонецькому напрямку досі тривають безуспішні спроби встановлення контролю над Рубіжним. Про це повідомляє Генштаб в вечірньому зведенні. Також росіяни штурмують Нижнє, Тошківку та Оріхове Луганської області. На Донеччині ж намагаються закріпитись в районі населеного пункту Олександрівка, штурмують район населеного пункту Шандриголове. З іншого боку намагаються прорватися в районі Мар’їнки, Кам’янки Ясинуватського району та Новомихайлівки Покровського району.
Артилерійським пострілом росіяни розтрощили будівлю пожежної частини у Сіверську та вибили в ній вікна. Про це повідомляє пресслужба ДСНС України. У відомстві зазначили, внаслідок обстрілу рятувальники не постраждали.
Там само окупанти поцілили у дві школи.Як повідомила Вільному радіо заступниця Сіверського міського голови Ірина Коваленко,
“Третя школа пошкоджена сильно. Друга постраждала менше — розірвалось поряд, уламки в більшості полетіли в будівлю газової служби”, — зазначила Ірина Коваленко. Під час обстрілу дістав поранення місцевий мешканець.
Вночі під обстріл потрапила Авдіївська громада. За даними керівника військової адміністрації Віталія Барабаша, постраждали цивільні мешканці. Є загиблі.
Від осколків ворожих снарядів загинув 81-річний мешканець Мар’їнки Леонід Гетьман. Про це пише Кума.Сіті з посиланням на Мар’їнську міську військову адміністрацію.
“Місто уже цілковито перетворилося на поле бою. Легше буде порахувати, що вціліло, аніж те, що вже зруйноване. Немає дня без пожеж”, — кажуть в адміністрації.
Після проведеної евакуації у сховищах “Азовсталі” станом на 9 травня залишалися більше ніж сотня містян. Їх намагатимуться вивезти звідти, але процес визволення складний та довгий. Про це в ефірі Суспільного заявив керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
За оцінками обласної адміністрації загалом у місті залишаються до 100 тисяч жителів, і скільки з них хотіли б виїхати на підконтрольну українському уряду територію, сказати складно.
А в цей час петиціядо світових лідерів та ООН посприяти евакуації всіх військових та цивільних з “Азовсталі”, вже подолала необхідний поріг у 1 млн підписів. Станом на 19:45 10 травня петицію підписали вже понад 1 млн 100 тисяч людей. При цьому саме звернення мало зібрати 1 млн підписів. Якщо ж петиція набере 1,5 млн підписів, то стане однією з найбільш підписуваних на порталі громадянських ініціатив Change.org на цей момент.
Сєвєродонецьк тепер без газу: окупанти перебили магістральний газопровід. До цього дня він був єдиною вцілілою комунікацією у місті. Про це розповів очільник Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай. За його словами, окупанти перебили магістральний газопровід артилерією — наразі він розгерметизований.
“Далеко не у всіх будинках, але у старих районах у багатьох домівках блакитне паливо було. Люди могли хоча б приготувати їжу та підігріти воду”, — каже керівник області.
Аби запобігти більш серйозній аварії, газорозподільні станції перекрили. Тепер, за словами Гайдая, газу у місті не буде, бо ремонтувати в умовах постійних обстрілів газогін майже неможливо.
13 річна дівчинка на Донеччині мало не стала коригувальницею для російських окупантів. Так, у Новолуганському через Telegram-месенджер представник загарбників пообіцяв неповнолітній дівчині гроші за інформацію про позиції ЗСУ на території селища, а також за фото з результатами обстрілів. Втім правоохоронці вчасно про це дізналися та попередили таку “співпрацю”.
В Україні кримінальна відповідальність настає при досягненні людиною 16 років, а в окремих випадках – з 14 років. В іншому випадку до відповідальності можуть бути притягнені батьки дитини.
Міський голова Покровська Руслан Требушкін звернувся до містян, які виїхали до безпечніших місць, з проханням ще деякий час побути в евакуації. За його словами, у міськраді бачать, що люди почали повертатися до своїх домівок. Втім мер наголошує — повертатися наразі дуже небезпечно.
Очікується постачання бензину та дизпалива через румунський та польський порти. Дефіцит планують усунути.
За прогнозами, після нової поставки бензин коштуватиме менше 40 грн за літр, а дизпальне – до 43 грн. В уряді закликають українців не заливати повний бак щоразу, оскільки пальне дуже потрібне військовим та екстреним службам. Наразі більшість заправок обмежують продаж пального — до 15 чи 20 літрів на авто.
Дивіться пряму трансляцію вYoutube та на нашій сторінці уFacebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або насайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події країни та регіону.