Підтримати
Зображення до посту Британський телеканал видав у ефір документальний фільм про окупантів під Авдіївкою з назвою “Інший бік”
Журналіст Шон Ланган. Фото: BBC

Автор фільму, британський журналіст Шон Ланган, тричі відвідував позиції російських окупантів під Авдіївкою. Журналіст назвав свій проєкт “Інший бік” та мотивував його створення бажанням “дати висловитися росіянам про їхні цілі у війні”.

 

Огляд на фільм опублікувало британське видання The Guardian.

Незважаючи на критику, з якою на Батьківщині стикнувся телеканал ITV, він випустив у ефір документальний фільм “The Other Side”. Проєкт створив за мотивами свого спілкування з російськими окупантами журналіст Шон Ланган. Він тричі вирушав на тимчасово окуповані частини Донеччини за час повномасштабної війни, відвідуючи загарбників на їхніх позиціях під Авдіївкою: двічі у 2022 році та один раз під Великдень 2023-го.

Автор фільму запевняє в описі, що намагався продемонструвати британському глядачеві нібито приховувану позицію окупантів стосовно війни в Україні. Та загарбники під Авдіївкою лише повторили тези своєї пропаганди: всі вони розповідали про “захист свого” в чужій державі та сипали чорними жартами стосовно людських втрат.

Шон на словах засуджує дії Росії в Україні, але він пустив у ефір висловлювання російського окупанта стосовно трагедії в Бучі, де той стверджує, що вона повністю є інсинуацією української сторони. Окупант, який приховував обличчя від камери, підкріпив своє твердження тим, що він сам був у Бучі на початку вторгнення. Журналіст завершив свою розповідь філософською думкою про суть сучасної війни.

“Я думав, що знайду відповіді на свої запитання тут, у лісі. Але знайшов лиш смерть та руйнування”, — дивується Шон Ланган наприкінці своєї розповіді.

Британський телеканал видав у ефір документальний фільм про окупантів під Авдіївкою з назвою “Інший бік” 1
Шон Ланган поряд з окупантами. Скриншот з фільму “Інший бік”: NV

Реакція на фільм в Україні

Документалку, за допомогою якої Шон Ланган наприкінці другого року вторгнення Росії в Україну дозволив транслювати на західну аудиторію кремлівські меседжі, в Україні сприйняли з критикою. Під неї потрапив не лише сам фільм та його автор, а й закордонні медіа, які у своїх оглядах не засудили дії журналіста.

“Ну, тобто ви розумієте. Не все так однозначно, вислухати потрібно обидві сторони, зокрема про те, що кадри з Бучі — це постановка, бла-бла. І все це транслюється на британському телеканалі. І в “Гардіан” про це пишуть з розумінням та симпатією.

І от я все це пишу українською, щоб у кінці спитати не іноземців (поки що), а вас, друзі, і що ж нам з усім цим робити знову і знову?”, — написала українська режисерка та сценаристка Ірина Цілик.

“А ще є люди в Україні, які вихваляють які іноземні ЗМІ, в противагу українським, і які чудові в них стандарти. Ага. А вони тим часом то в Маріуполь з’їздять, розкажуть, як там все чудово і всі щасливі, то поїдуть передавати західній аудиторії єресь російських солдатів про те, як класно вбивати українців”, — пише журналіст ICTV Сергій Костеж.

Нагадаємо, житель Покровська після поранення спинного мозку, отриманого від російського обстрілу, знайшов у собі сили не лише на лікування та реабілітацію, а й на допомогу іншим людям з подібними травмами. У цьому йому допомогла громадська організація зі Львова.


Завантажити ще...