В мережі поширюють десятки фейків про те, як вилікувати коронавірус. Журналісти Вільного радіо зібрали кілька прикладів того, що не допоможе і може нашкодити здоров’ю. Це вибір редакції із закликом: не робіть так, та не поширюйте пости з такими рецептами з чиїхось сторінок в соцмережах.
Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що алкоголь не вбиває коронавірус. А надмірне вживання алкогольних напоїв значно підвищує ризик отримати інші проблеми зі здоров’ям.
Ще один з методів побороти коронавірус, який вигадали люди — це обробляти все тіло спиртом або хлорним вапном. Однак вчені та медики зазначають, що якщо вірус вже потрапив в організм, то обробка тіла будь-якою сумішшю не вижене коронавірус. Крім того, розпилення спиртових або хлорних речовин може нашкодити здоров’ю людини, якщо засіб потрапить в слизові оболонки (очі, ротова порожнина, ніс тощо). Медики зазначають, що такі дезінфекції дійсно ефективні, якщо обробляти різні поверхні. Однак найкращий засіб запобігти зараженню коронавірусом через дотик — це частіше мити руки із милом та регулярно обробляти руки антисептиком.
Прийом гарячої ванни не допоможе захиститись від коронавірусу. Лікарі рекомендують приймати ванну у воді температурою від 36,5° C до 37°. А надто гарячою водою можна обпектися.
За допомогою сушарки для рук також неможливо вбити коронавірус. Гарячий потік повітря лише висушує руки від вологи, але не вбиває інфекції.
Знову ж, лікарі не рекомендують використовувати УФ випромінювання для боротьби з вірусом. Вірус може жити і в більш теплих умовах, а для шкіри це може лише нашкодити: випромінювання може викликати роздратування шкіри та опіки.
ВООЗ запевняє, що вакцина проти гемофільної палички типу В (пневмококова вакцина) не працює на коронавірусі. Водночас медики закликають продовжувати вакцинуватись, адже попри поширення коронавірусу у світі є й інші хвороби, які також можуть загрожувати життю.
Вчені ще не змогли довести, що регулярне промивання носа сольовим розчином допоможе захиститись від нової коронавірусної інфекції. Такий метод може лише пришвидшити одужання при звичайній застуді. Але іншим респіраторним інфекціям промивання носу не зможе протистояти.
Часник дійсно має корисні речовини, які укріплюють імунітет та володіють антибактеріальними властивостями. Але вчені ВООЗ з грудня 2019 року не знайшли жодного підтвердження ефективності вживання таких продуктів як засобу профілактики.
Антибіотичні препарати дійсно під час лікування коронавірусної інфекції використовують під час симптоматичного лікування бактеріальних інфекцій. Але з будь-яким вірусом жоден антибіотик не зможе впоратись.
Зазначимо, медики та вчені розробляють вакцину та ліки проти нового коронавірусу SARSr-COV2, що викликає хворобу COVID-19. Однак станом на 6 квітня, вакцину досі не винайшли. В лікарнях пацієнтів з коронавірусною хворобою лікують симптоматично одразу кількома препаратами. Проте медики не рекомендують займатися самолікуванням і при підозрі зараження коронавірусом рекомендують одразу звертатись до свого сімейного лікаря або за номером “103”.
Нагадаємо, через поширення коронавірусу Кабінет міністрів України впровадив карантин. Спочатку постановили закрити заклади освіти, скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей, а роботодавцям рекомендували перевести своїх співробітників працювати дистанційно. Заборонили також відвідування хворих в лікарнях.
Кордони країни закрили на в’їзд та виїзд, закрили КПВВ, а Донеччину та Луганщину ізолювали від інших областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.
2 квітня Кабмін ухвалив рішення посилити обмеження на час карантину і впровадив обов’язковий масковий режим в громадських місцях, заборонив ходити в компанії понад 2 людей тощо.
Верховна Рада України впровадила адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення карантину, тож порушникам тепер загрожує штраф від 17 тисяч гривень, або й позбавлення волі до 8 років.
Через те, що карантин випав на навчальний період, Міністерство освіти анонсували, що діти вчитимуться щонайменше до липня, випускники 4 та 9 класу не будуть складати ДПА, а пробне та основне ЗНО перенесли на невизначений термін.
Станом на ранок 6 квітня, в України захворіли на коронавірус вже 1319 людей. З них 38 померли та 28 вилікувались. Із загальної кількості в Донецькій області зафіксували 9 хворих. Один з пацієнтів з COVID-19 помер.
Він передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.
Читайте також: