Міністр оборони України визнав, що у відомстві закупляли продукти непрозоро та пообіцяв очищення, виправлення помилок, реформи та більше підзвітності перед громадськістю.
Про це написав керівник відомства Олексій Резніков.
“Я особисто і команда в цілому зробили висновки з історії, яка спричинила суспільний резонанс. Ми не були достатньо відкритими, тому не змогли пояснити результати нашої роботи, які відповідають суспільному запиту. Ми не створили достатніх механізмів, що гарантують довіру. Це помилка, яка буде виправлена. Час для наступних кроків”, — повідомив міністр оборони.
Він заявив, що влітку у воєнному відомстві й самі перевіряли як працюють закупівлі для армії. Начебто Держаудитслужба проводила перевірку Міноборони одразу після призначення Резнікова на цю посаду, аби “знайти вразливості і ліквідувати їх”.
Попередні висновки цього аудиту начебто підготували у грудні, зараз їх опрацьовує профільний закупівельний департамент. Результати будуть відомі трохи пізніше.
“Аудит показав, що система закупівель і контролю потребує змін. Саме аудит пришвидшив процес реорганізації системи закупівель у тиловому забезпеченні та спричинив кадрові рішення щодо осіб, стосовно доброчесності яких були обґрунтовані сумніви. Ми проводимо очищення одночасно з відсіччю ворогу. Сховатися за війною у корупціонерів не вийде”, — додав він.
Наприкінці січня ЗМІ провели розслідування і виявили, що Міноборони нібито закуповує харчі для військових частин у тилових регіонах удвічі-втричі дорожче, ніж у супермаркетах. В Міноборони назвали це брехнею та заявили про підготовку документів до СБУ.
Резніков запевняє, що нині є можливість покращити систему закупівель для всіх напрямків за аналогом з переглядом постачання озброєння.
“Наразі завершено цикл перетворень у сфері закупівлі озброєнь та військової техніки. Створено агенцію, аналогічну NSPA, відбулися кадрові зміни у профільних структурах Міністерства та компаніях-спецекспортерах, змінено нормативну базу. Сьогодні ми вже бачимо результати, зокрема, у контексті розвитку вітчизняного виробництва БПЛА”, — каже міністр.
З лютого військовим та правоохоронцям в тилу скасують додаткові виплати. Військові та поліцейські, які перебувають поза зоною бойових дій, більше не отримуватимуть 30 тис грн додаткової винагороди. Водночас основні зарплати підвищать мінімум до 20 100 грн. Ці зміни запровадять з 1 лютого 2023 року.
Читайте також: