Бахмут — місто троянд, шампанського і міського голови-”старожила”, який на посаді вже майже 28 років. Однак, журналісти Вільного радіо вирішили показати місто і з іншого ракурсу. Ми зібрали цілу підбірку рейтингів, щоб подивитись, в чому наше місто відстає, а в чому — випереджає інші українські міста.
Ми вирішили поділити рейтинги на 2 частини — позитивну та негативну. В першій Бахмут вражаюче випереджає сотні міст, в другій — теж є лідером, але серед лузерів.
В 2019 році Донецька область залишилась всього в 1 кроці від ТОП-10 областей за результатами ЗНО. Донеччина поступилася Хмельницькій області з розривом лише в 0,1 бала. Водночас бахмутські школи знаходяться у ТОП-20 найкращих шкіл в області.
Так, Званівська школа, що в Бахмутському районі, зайняла 12 позицію. Середній бал абітурієнтів на іспитах ЗНО — 162,5. 18 позицію зайняв Бахмутський навчально-виховний комплекс “ЗОШ №11” з середнім балом за ЗНО — 155,9.
Бахмутська міська рада зайняла перше місце в рейтингу переможців конкурсу “Кращі практики місцевого самоврядування”. Цей конкурс щороку проводить Міністерство регіонального розвитку і будівництва. В ньому беруть участь обласні центри, міста обласного значення та навіть селищні ради. Бахмутська міська рада наприкінці 2018 року подавала свій проект за темою “Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку”.
Тож, Бахмутський “Центр психологічної допомоги” визнали одним із найкращих по всій Україні.
“Це була така перемога дуже неочікуванна. Для подання до такої нагороди ще три ступені захисту є. До нас експерти приїжджали з Києва, щоб перевірити, так це чи не так. Не все, що пишеться на папері, є по факту. Все можна красиво написати, а по факту подивитися немає на що”, — розповідає Вільному радіо начальниця відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради Світлана Кудрявих.
В рамках цього проекту психолог “Центру психологічної підтримки” проводить коригування особистості дитини, надає консультації батькам дитини стосовно удосконалення творчих здібностей. В цьому центрі використовують різні терапії. Наприклад, за допомогою піску діти можуть намалювати або створити різні малюнки, по яких психолог може дізнатись про все, що турбує дитину.
Читайте також:
В березні 2019 року Transparency International Ukraine оприлюднила рейтинг влади міст України по рівню прозорості. Бахмут визнали одним з міст, де влада стала оприлюднювати більш ніж вдвічі більше документів у порівнянні з 2017 роком.
В 2017 році Бахмут був на 61 першому місці в рейтингу прозорості, а в 2018 році обійняв вже 8 місце за відкритістю роботи влади. В антикорупційній організації зафіксували досить великий приріст у балах в Бахмуті. А саме з 27,26 до 62,23.
“Це дуже велика робота і внутрішня, і зовнішня. Це не тільки удосконалення сайту, але й прийняття багатьох рішень. Наприклад, наглядова рада комунальних підприємств. Такого жодне з міст в області не зробило”, — розповіла Вільному радіо секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко.
Вона зазначила, що громадська організація, яка і робила цей рейтинг, надавала різні рекомендації з удосконаленням прозорості влади.
“Ми робили за тими рекомендаціями, що вони давали, ми всі їх вирішували. Саме така кропітка робота, послідовна, треба було зрозуміти, що від нас вимагають, а потім вже зробити це і вона дала свої результати”, — додала Кіщенко.
Чиновниця зауважила, що в цьому році Бахмутська міська рада знову подає самозвіт в рамках цього рейтингу. А також працює над іншими питаннями, які зроблять місто більш прозорим.
Перед початком опалювального сезону 2019 — 2020 головний газопостачальник в України НАК “Нафтогаз” оприлюднив список боржників теплопостачальників. В Донецькій області першу сходинку обіймає теплопостачальник ТОВ “Бахмут-Енергія”. Підприємство має найбільший борг в області за газ — 95 мільйонів 906 тисяч гривень.
В адміністрації теплопостачальника кажуть, що цей борг виник через несплату місцевими жителями рахунків за тепло. За його словами, тариф зараз діє правильний. І якби бахмутяни оплачували рахунки, то проблем не було б.
“Ми будемо намагатися його (борг, — ред) частково реструктуризувати. Але у будь-якому випадку його треба оплачувати, іншого виходу немає”, — розповів Вільному радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.
Крім того, Логвінов зазначив, що це не весь борг населення. Станом на 30 жовтня містяни заборгували за тепло більше 100 мільйонів гривень.
За даними Держстату, Донецька область на другому місці рейтингу по розміру середньомісячної заробітної плати. Однак, в обласній статистиці Бахмут обіймає друге місце з кінця.
Так, у другому кварталі 2019 року середньомісячна заробітна плата в Бахмуті складає 7 тисяч 867 гривень на одного штатного працівника. Бахмутяни поступаються лише Селидовому, де зарплата складає 7 тисяч 750 гривень. В першому кварталі цього ж року ситуація була гіршою. Із середньомісячною зарплатою 7 тисяч 322 гривні Бахмут був останнім в рейтингу по зарплатах в області.
Згідно з даними державної статистики Донецької області, в Бахмуті народжуються майже в три рази рідше, ніж помирають. Місто потрапило до ТОП-5 за рівнем смертності.
Читайте також: