Вже понад місяць центральна лікарня Торецька намагається отримати нову ліцензію від МОЗ. Це необхідно, аби заклад зміг працювати у Дружківці, куди евакуювався через активні бої. Більшість пакетів від НСЗУ, які були у лікарні до релокації, зникнуть — на новому місці не вистачає потужностей. Через брак фінансування вже почали скорочувати персонал.
Про це у коментарі Вільному Радіо розповів директор центральної міської лікарні Торецька Сергій Халаімов.
За його словами, медзаклад вже вдруге подається на ліцензію у Дружківці — вона необхідна, аби лікарня перереєструвалася з Торецька та продовжила надавати послуги на новому місці.
“Ми вдруге подаємо, вони (МОЗ, — ред.) шукають помилки, чого не вистачає. Потім виправляємо та подаємо — якщо упродовж 10 днів нічого не знаходять, то у нас ліцензія вже готова. Але вже місяць цим займаємося”, — каже директор.
До евакуації центральна лікарня мала близько 20 пакетів від Національної служби здоров’я України — у тому числі військовий. Це й була основна частина фінансування, уточнив Халаімов. Однак через брак потужностей у Дружківці, ймовірно, лікарня зможе укласти лише чотири контракти.
“У нас немає площ, усе, що змогли орендувати в Дружківці — це дуже мало. У нас була й хірургія, весь комплекс. Ми маємо все обладнання, з ним і вийдемо на пакети — це в основному поліклінічне”, — додав Сергій Халаімов.
З його слів, за новими умовами лікарня зможе працювати усього з трьома напрямками — поліклініка, діагностика та реабілітація або ж первинна допомога. Скільки персоналу доведеться звільнити через брак фінансування — поки не знають, усе залежить від умов нових пакетів НСЗУ, розповів директор.
“Дивимося по пакетах, скільки нам потрібно, інших — доведеться, на жаль, скорочувати. Поки працюють близько ста людей. Будемо працювати як поліклініка — отримали діагностику і далі направлення в іншу лікарню. Раніше ми це все могли у нас оформити”, — зазначив Сергій Халаімов.
Нагадаємо, раніше центральна лікарня Торецька не увійшла до переліку закладів, які фінансуватиме Національна служба здоров’я України у 2025-му. Медзаклад релокувався до Дружківки та намагається отримати там нову ліцензію. Поки що медики продовжують працювати, однак без грошей від держави вони залишаться без зарплати.