Раніше координаційна група СБУ йшла таким людям на поступки та дозволяла перетинати лінію розмежування. Тепер доведеться чекати до 15 днів або писати в координаційний центр у Краматорськ.
Пропуск на цьому пункті є лише в понеділок і п’ятницю — саме в ці дні представники т.з. “ДНР” відкривають свій дзеркальний блокпост “Оленівка”. Тут можна пройти пішки або проїхати на авто.
За інформацією представників БФ “Право на захист”, які слідкують за ситуацією на КПВВ Донбасу, СБУ змінила процедуру пропуску для тих, хто їде без електронної перепустки.
“Припустимо, ми допомагаємо людині оформити заявку на отримання перепустки. Людина показує номер заявки координаційній групі СБУ, яка сидить на КПВВ. Вони бачать, що перепустка в обробці та пропускають. Тепер вони бачать, що людина в обробці й кажуть: “Все, чекайте, доки заявка буде оформлена”. Чекати доводиться до 15 днів. А якщо треба терміново пройти через КПВВ, людина має звертатися в координаційний центр у Краматорську. А там вже залежить від їхнього рішення”, — пояснює представниця благодійного фонду, яка слідкувала за ситуацією на “Новотроїцькому” в понеділок, 6 вересня.
Окрім перепустки, варто подбати й про сучасний смартфон. Він потрібен, аби встановити додаток “Вдома” для контролю самоізоляції. Втім правозахисники кажуть, що люди, яким на КПВВ роблять тест на коронавірус, отримують його результати протягом 20 хвилин. Після цього на телефон приходить сповіщення про припинення самоізоляції.
Встановлювати додаток “Вдома” не потрібно, якщо ви хоча б один раз вакцинувалися проти коронавірусу. Але російські “Супутник V” та “Супутник Лайт” не підійдуть, бо ці препарати не визнані ВООЗ.
Якщо ж ви з якихось причин не можете встановити державний сервіс або не хочете робити тест на коронавірус, є інший варіант — поїхати на обсервацію в державний медзаклад. Така опція є лише на Донеччині.
Додамо, представники ОРДО випускають лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.
На цей пункт пропуску також нерідко прибувають люди без електронної перепустки. Оформити її допомагають представники БФ “Право на захист”. Зробити документ можна навіть за день, але для цього потрібні поважні причини, підкріплені документами.
Однією з тих, кому в понеділок перепустку оформили у прискореному режимі, стала жінка з онкологічним захворюванням. Вона їхала через “Станицю Луганську” в лікарню на підконтрольній території.
Також правозахисники допомогли за день оформити перепустку чоловікові з 2 групою інвалідності. Він також прямував на підконтрольну частину Луганщини у медзаклад.
Зазначимо, представники окупаційної влади пропускають людей з пропискою на підконтрольній територій лише за списками. А мешканцям окупованої Луганщини дозволяють виїхати з ТОТ і повернутися лише раз на місяць.
Тут, як і на “Новотроїцькому”, також діють “ковідні” правила. Але поїхати на обсервацію звідси не можна.
Також на цьому КПВВ можна вакцинуватися від COVID-19. Пункт вакцинації працює щосереди та щоп’ятниці з 09:00 до 12:00.
Майже щодня тут чергують монітори БФ “Право на захист”. Вони допомагають зі складнощами, які виникають при перетині. З представниками цієї організації можна зв’язатися і телефоном, якщо маєте питання щодо роботи КПВВ. Ось їхні номери:
[banner_roz4]
На Донбасі є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, але пропуску людей через них немає вже багато місяців поспіль. І хоча кожного ранку о 08:00 КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині відкривають українські прикордонники, те саме не роблять представники ОРДЛО на суміжних блокпостах.
Читайте також: