У вівторок, 12 січня, на сході України працює лише контрольний пункт “Станиця Луганська”. Цей КПВВ працює щодня, а пункт “Новотроїцьке” наступного разу відкриється у п’ятницю.
Щодня через пункт пропуску “Станиця Луганська” проходять по кількасот пішоходів. Так, у понеділок на цій ділянці 351 людина прослідувала на тимчасово окуповану частину Луганщини, а на підконтрольну територію пропустили 438 людей.
“Станиця Луганська”, як і всі КПВВ на сході, працює з 08:00 до 16:00.
Зазначимо, через обмеження бойовиків не всі можуть пройти через цей КПВВ. Йдеться про “постанову” ватажка псевдореспубліки, згідно з якою лінію розмежування тут можна перетнути лише раз на місяць.
Пункт пропуску “Новотроїцьке” можна перетнути пішки або на авто. Але фактично рух тут відновлюється лише у понеділок і п’ятницю, коли окупанти розблоковують суміжний пост “Оленівка”. Тож наступного разу цей КПВВ запрацює 15 січня.
За минулий день через “гуманітарний коридор” на Донеччині 34 людини прослідували на підконтрольну територію, а 65 – у зворотному напрямку.
Українські прикордонники пропускають на цьому пункті з 08 ранку до 16 вечора. Дзеркальний блокпост окупантів зачиняється о 15:30 за київським часом (або о 16:30 – за місцевим).
На підконтрольну частину Донеччини представники ОРДО пропускають лише людей з пропискою на цій території. А в’їхати на тимчасово окуповану частину Донеччини можливо після внесення у списки т.з. “Міжвідомчого оперативного штабу”. Деталі можна дізнатися за номерами 068 669 0813 та 066 185 9786.
На контрольних пунктах людям вимірюють температуру, аби виявити потенційних хворих із коронавірусом. Щоб стримати поширення хвороби, всі мають носити захисні маски та дотримуватися дистанції.
На КПВВ “Новотроїцьке” та “Щастя” працюють сервісні зони, де можна отримати базові адмінпослуги. Але через те, що майже всі блокпости бойовиків закриті, послуги доступні лише на “Новотроїцькому”.
Люди, які перетнули лінію розмежування в бік підконтрольної території, мають на 2 тижні піти на самоізоляцію під контролем мобільного застосунку “Вдома”. Але встановити сервіс можна лише на сучасний смартфон. Якщо такого немає, або нема де самоізолюватися, можна відправитись на обсервацію у відведеному для цього державному медзакладі. Там безкоштовно годують і надають ліжко, а також тестують на наявність коронавірусу. Якщо хвороба не підтвердиться, обсервацію можна припинити.
Ці ж правила поширюються і на людей, які намагалися проїхати до ТОТ, але бойовики відмовилися їх пропускати.
З підконтрольного українському уряду боку ці пункти пропуску працюють щодня. Але бойовики тримають суміжні блокпости закритими. Через це пропуск на означених КПВВ досі заблокований.
Читайте також: