Підтримати
Зображення до посту Через КПВВ не пускають сім’ї з різною пропискою, пенсіонерів та студентів, — “Проліска”
Фото: з відкритих джерел

Гуманітарна місія “Проліска” за перший день нових правил перетину КПВВ на час карантину зафіксували 60 звернень від людей, які не змогли проїхати лінію розмежування. Зокрема прикордонники не пускали деяких пенсіонерів, студентів, які прописані в гуртожитках та родини, в яких різні прописки.

 

Про це повідомляє прес-служба гуманітарної місії.

Передісторія: В понеділок, 16 березня, набрали чинності тимчасові обмеження при перетині КПВВ на час карантину. Зокрема, згідно з новими тимчасовими правилами, тепер пускають через лінію розмежування тільки тих, кому потрібно повернутись на місце прописки.

Наслідки обмежень: Голова гуманітарної місії “Проліска” Євгеній Каплін заявляє, що за 1 день вони задокументували 60 випадків, коли людей не пустили через КПВВ попри поважні причини. 

“До нас звертались люди, студенти, які зареєстровані на підконтрольній території, але які через закриття на карантин їхніх закладів освіти та гуртожитків хотіли повернутись додому на непідконтрольну територію на час карантину. Але мають тимчасову прописку на підконтрольній території через навчання. Їх не пропустили на кількох КПВВ”, — розповідає у своєму зверненні Євгеній Каплін.

Виникали проблеми й у тих, хто поїхав з сім’єю в гості до родичів.

“2 випадки в нас були на КПВВ “Мар’їнка”. До нас звернулись сім’ї з дітьми, в яких один з батьків має прописку на непідконтрольній, а інший на підконтрольній території. І коли сім’я їхала до себе додому, але через те, що в батьків різна прописка, одному з батьків пропонували перетнути лінію розмежування, а іншому ні, або взагалі не пускали нікого”, — додає Каплін.

Також, не пускають й пенсіонерів, які оформлювали пенсію за українською пропискою.

“Літні люди для отримання пенсійних виплат оформили фіктивну прописку на підконтрольній території або у своїх знайомих чи родичів і не змогли потрапити назад на непідконтрольну територію”, — зазначив Каплін.

Благодійники зазначають, що такі проблеми виникали через те, що у людей не було достатньо часу ознайомитись з новими правилами.

“Дана ситуація склалася через те, що даний приказ був прийнятий у неділю у вихідний день (15 березня — ред.). В другій половині дня він тільки був оприлюднений в ЗМІ. А фактично люди дізнались про це вже коли знаходились на КПВВ, коли дізнались, що не будуть пропущені”, — зауважує Євгеній Каплін.

Шляхи вирішення проблеми: Організація звернулася до командувача ООС з проханням внести зміни в наказ: змінити формулювання “місце реєстрації” на “фактичне проживання”. 

Нагадаємо, нові зміни в перетині через КПВВ ввели у зв’язку тритижневим карантином, який Кабінет міністрів оголосив 11 березня. Згідно з постановою уряду, всі заклади освіти мають закрити, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 200 людей.

Додатково Україна закрила кордони для іноземців. Тобто прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна. Такі заходи діятимуть на час карантину. 

Також, в лікарнях Донецької області на момент карантину заборонять відвідування пацієнтів. Крім того, через карантин перенесли пробне ЗНО

Свої обмеження на 2 тижні ввели і на тимчасово окупованій території.

Додамо,  на підконтрольній території України на коронавірус захворіли вже 7 людей. В Донецькій області наразі перевіряють інформацію щодо 4 людей. Всі вони з Маріуполя. Мати з дитиною лежать в дитячій лікарні, та ще чоловік і жінка лежать в інфекційній лікарні швидкої допомоги.

Читайте також:


Завантажити ще...