Підтримати
КПВВ Станиця Луганська
Фото: БФ "Право на захист"

І це єдиний пункт пропуску на сході, де люди можуть сьогодні перетнути лінію розмежування.

 

Про це Вільному радіо розповів речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

“Усі пункти пропуску вздовж лінії розмежування відкрилися о 08:00, але фактично пропуск відбувається лише на КПВВ “Станиця Луганська”. Станом на 10:00 тут пройшли на тимчасово окуповану територію 572 людини, а на контрольовану 420 громадян”,  — повідомляє представник прикордонників.  

Зазначимо, КПВВ “Станиця Луганська” — піший, тобто транспорт  тут не пропускають. Тут можна пройти з ТОТ на підконтрольну територію чи навпаки з 08:00 до 16:00. Щодня тут чергує монітор БФ “Право на захист”. Напередодні вона розповіла Вільному радіо, що деякі люди мали проблеми під час перетину

“80-літній чоловік зі статусом ВПО, який фактично мешкає у т.зв. “ЛНР”, хотів пройти через КПВВ разом з донькою, аби звернутися до держустанов. Але виявилось, що в  обох перепустки протерміновані. Їм допомогли скласти 2 заявки на отримання нових перепусток та попросили контактну групу СБУ розглянути їх якнайшвидше, адже чоловік у поважному віці”,  — каже моніторка. 

За її словами, заявки цих людей обробили впродовж доби, і ці двоє змогли пройти на підконтрольну територію. 

Стикається з проблемами під час перетину й молодь. Так, у понеділок, 19 липня, тут на ТОТ хотів пройти 21-річний чоловік, який отримував паспорт України нового зразка.  

“Йому теж допомогли подати електронну заявку на нову перепустку, за тим самим механізмом, через контактну групу СБУ. Він отримав нову перепустку та пройшов куди хотів”,  — розповідає моніторка. 

Додамо, напередодні люди могли проїхати й через КПВВ “Новотроїцьке” на Донеччині. 

“До 17:00 тут прослідували на тимчасово окуповану частину Донеччини 298 людей та 54 машини, а у зворотньому напрямку  —  286 громадян та 37 машин”, — розповідала Вільному радіо в коментарі моніторка благодійного фонду “Право на захист”, яка чергувала там 19 липня, спостерігаючи за перетином. Вона зазначила: серед людей, які їхали в бік окупованого Донецька, був й один іноземець. 

“Було дуже спекотно. Укриття від сонця, питна вода та туалети є, кондиціонери, медпункт працюють. Випадків втрати свідомості та чогось серйознішого, травм, не було. Люди проходять нормально, тисняви немає”,  —  зазначає моніторка. 

Монітори “Права на захист” також відзначають збільшення кількості людей, які виїздять з ОРДО жити на підконтрольну уряду частину України. 

“Збільшився потік людей, які переїжджають на підконтрольну частину України на постійне проживання. Практично щопонеділка чи щоп’ятниці 2-3 людини з речами виїздять”,  —  каже моніторка.  

Також, за її словами, побільшало й людей, у яких непорядок з електронною перепусткою від СБУ (вона протермінована або її взагалі немає). 

“19 липня тільки за пів зміни чергування ми допомогли створити заявку на оформлення перепусток для 8-ми людей”, — каже представниця правозахисників.  

Зазначимо, з весни 2018-го року такі перепустки зробили безстроковими. Тому якщо людина має протерміновану перепустку, це означає, що вона перетинає лінію розмежування вперше за 3 роки.

За словами моніторки, ніхто з людей, які перетинали КПВВ, не залишився ночувати біля КПВВ – всі пройшли куди прямували.  

Додамо, всі свої питання про перетин лінії розмежування можна поставити фахівцям “Права на захист” заздалегідь, по одному з телефонів: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90

Нагадаємо, решта 5 КПВВ Донбасу відкриваються щоденно о 08:00 ранку, але в односторонньому порядку, тільки українськими прикордонниками. Того самого не роблять представники т.зв. “Л/ДНР”. Мова про КПВВ “Золоте” та “Щастя” на Луганщині, та КПВВ “Майорське”, “Гнутове” та  “Мар’їнка” на Донеччині.  

Читайте також:

 


Завантажити ще...