У вівторок 16 березня вздовж лінії розмежування працював на пропуск лише КПВВ “Станиця Луганська”. В обох напрямках пройшла приблизно однакова кількість людей. Серед них були люди, яким через координаційну групу СБУ прискорили оформлення електронних перепусток.
За даними речника Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, всі 7 КПВВ у вівторок готові були пропускати людей.
“Але пропускні операції фактично відбувалися лише на КПВВ “Станиця Луганська”. Впродовж дня тут на тимчасово окуповану територію пройшли 1 044 людини, а на контрольовану урядом — 1 064 громадянина”, — повідомляє Ігор Лизогуб.
На “Станиці Луганській” кожного робочого дня чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”. У коментарі Вільному радіо вони розповіли: 12 людей зверталися до представника координаційної групи СБУ, аби їм допомогли оформити електронні перепустки.
“Жінка 1957 р.н. з онкологічним захворюванням їхала на обстеження на підконтрольну уряду територію після лікування у Луганську. Електронної перепустки у неї ніколи не було. Їй через координаційну групу допомогли оформити її прискорено. Також вона планує оформити пенсію на контрольованій урядом території”, — розповідає монітор.
Ще 2 людини прямували через “Станицю Луганську” на тимчасово окуповану територію на похорон рідних. Вони вже подалися на перепустку, але такий електронний дозвіл був ще неготовий на момент перетину.
“Жінка 1967 р.н. з Київа їхала на тимчасово окуповану територію на похорон матері. У перетині КПВВ жінці відмовили, оскільки її перепустка була подана, але ще заходилася в обробці. Через координаційну групу обробку електронної перепустки (зважаючи на поважну причину) їй прискорили”, — розповіла монітор.
Аналогічна ситуація була у чоловіка, який мешкає на контрольованій території та поспішав на похорон батька в тимчасово окупований район Луганщини. Йому також вдалося перетнути лінію розмежування.
Нагадаємо, незаконні збройні формування Луганщини пропускають через лінію розмежування лише раз на місяць (при цьому рух “туди та назад” враховують як один). Українські прикордонники вимагають наявність електронної перепустки на перетин та додержання епідвимог проти поширення коронавірусу.
А саме: люди повинні вдягати маску чи респіратор, а після перетину погодитись на 2-тижневу самоізоляцію під контролем мобільного додатку “Вдома”. Його встановлюють на КПВВ на смартфон. Якщо ж у людини кнопковий телефон або застаріла версія смартфону, людина має погодитись на 2-тижневу обсервацію у державному закладі.
За повідомленням монітора БФ “Право на захист”, програма “Вдома” працювала без збоїв, проте 27 людей звернулися до моніторів з проханням допомогти її встановити. Всім, хто перетинав лінію розмежування 16 березня, встановили на смартфони цей застосунок. Тому ніхто на обсервацію 16 березня не відправився.
Зазначимо, за даними моніторів БФ “Право на захист”, на КПВВ “Станиця Луганська” немає швидких тестів на коронавірус. Понад місяць тому міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомляв: такі експрес-тести передадуть на КПВВ. Тоді люди б могли тестуватися одразу після перетину лінії розмежування та виходити з 2-тижневої самоізоляції достроково.
Додамо, рух через всі інші 6 гуманітарних коридорів — КПВВ “Щастя” й “Золоте” на Луганщині та “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка” і “Новотроїцьке” — залишається заблокованим. Тому що бойовики не пропускають людей через контрольовані ними суміжні блокпости.
Читайте також: