Попри відносний спад літньої спеки, українці продовжують споживати багато електроенергії. Через її нестачу доводиться три дні поспіль брати додаткову енергію у Польщі та Румунії. Розповідаємо, в якому стані енергосистема України наприкінці серпня.
Про це розповіла пресслужба Національної енергетичної компанії “Укренерго”.
23 серпня, вечірній максимум споживання електроенергії був лише на 3% нижчий за літній рекорд, навіть попри зменшення температури на 4 градуси.
“Для покриття попиту компанія застосовувала з 18:00 до 22:00 аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав 1800 Мвт-год”, — пояснюють енергетики.
Аварійна допомога не є комерційним імпортом — це останній та найдорожчий захід екстреного реагування для балансування енергосистеми. Такий захід не вимагає відключення споживачів. Зазвичай електроенергію беруть лише у вечірні години та у значно менших обсягах.
“Сьогодні імпорту електроенергії майже немає. Максимальна потужність поставок зі Словаччини в вечірні години становить 30 МВт”, — пишуть у пресслужбі Укренерго.
Енергію у сусідніх країн доводиться брати через її дефіцит, який зберігається в Україні станом на кінець серпня. Це наслідки численних пошкоджень, яких завдали російські загарбники на теплових та гідроелектростанціях. Також через це Україна досі не експортує електроенергію.
Крім того, енергетики досі ремонтують атомні електростанції, які готують до роботи на максимальній потужності взимку.
В Укренерго просять економити світло, наприклад:
Нагадаємо, в останній день липня в Укренерго розповіли, що відновили 56 підстанцій після торішніх обстрілів. Якщо до опалювального сезону встигнуть відновити ще 7 трансформаторних підстанцій, то відключати електроенергію під час холодів не будуть. Однак, аби підготуватися до майбутніх атак росіян, потрібне додаткове обладнання — планують встановити ще 20 трансформаторних підстанцій.
Пізніше у Міністерстві енергетики України заявили, що країна має необхідні ресурси та може забезпечити себе електрикою. Відключення світла можливі у разі російських атак по об’єктах інфраструктури.