Поки в більшості регіонів України кількість вакансій перевищує показники, що були до повномасштабного вторгнення, Донеччина показує одну з найгірших динамік.
Про це йдеться у дослідженні “Людей — немає, а вакансій — тисячі: яким був ринок праці у травні”, проведеному порталом Work ua.
За травень 2024-го шукачі працівників на Донеччині розмістили на 78% менше вакансій на Work ua, ніж за лютий 2022 року. Донеччина посідає третє місце в антирейтингу регіонів, де ситуація з робочими місцями за час відкритої війни погіршилася найбільше (до аналізу не потрапили показники АР Крим, яка в окупації з 2014 року).
На Луганщині, практично повністю окупованій після 24 лютого 2022-го, кількість розміщених вакансій впала на 100%, а на Херсонщині — на 87% за окреслений вище період. У сусідніх з Донеччиною прифронтових Харківщині та Запоріжжі показники кращі: падіння на 58 та на 36 відсотків відповідно.
Однак у більшій частині регіонів України (14) кількість вакансій, розміщених на work ua, виросла. Це стосується всіх областей заходу України та більшості її центральних регіонів. У Закарпатській області, яка є лідером за зростанням темпу розміщення вакансій, за травень 2024-го їх розмістили на 98% більше, ніж за лютий 2022-го.
Аналітики додають, що вже третій місяць поспіль на їхньому ресурсі роботодавці розміщують понад 100 тисяч вакансій. Головною тенденцією останніх місяців в Україні називають дефіцит кадрів, через який значно знизилась конкуренція за вакансії, а роботодавцям доводиться все частіше йти на поступки працівникам.
Нагадаємо, звільнені з російського полону українські військові звинувачують Міжнародний комітет Червоного Хреста у тому, що організація практично не допомагає поневоленим українцям. МКЧХ своєю чергою відповідає, що російські загарбники їх просто не пускають до місць несвободи.