Українці, звільнені з російських тюрем і підвалів бойовиків, представили нову платформу для співпраці з правозахисниками та громадськістю. Організація допомагатиме поширювати інформацію про тих, хто досі залишається у застінках окупантів.
Платформу “Звільнення в’язнів” презентували у Києві в четвер, 4 березня.
Засновниками об’єднання стали Олег Сенцов, Станіслав Асєєв, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Герой України Володимир Жемчугов, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Едем Бекіров, Павло Гриб, Ахтем Чийгоз, Ігор Козловський, Євген Панов, Ільмі Умеров, Микола Семена, Ісмаїл Рамазанов, Олександр Шумков та Ігор Мовенко. Координатором став Ігор Гриб, батько Павла Гриба.
“Протягом останніх 100 років Росія всіляко – ментально, територіально – намагається окупувати Україну, бореться з лідерами національного руху. Ідея нашого об’єднання була в тому, що хто, як не ми, зможе бути лідерами та мотивувати народ на боротьбу проти окупації та за звільнення наших громадян на Донбасі, в Криму та у Росії. Ми хотіли б нагадати, що війна не завершена та ще багато наших товаришів перебувають у полоні як політв’язні, військовополонені, заручники. Про це не можна забувати”, – заявив Володимир Жемчугов.
Члени об’єднання налагоджуватимуть зв’язки з міжнародними, державними та позадержавними організаціями, дипломатами, правозахисниками, журналістами та всіма, кого непокоїть доля українських в’язнів.
“Ми готові допомагати всім громадським організаціям, які всі ці роки докладали своїх зусиль для висвітлення історій в’язнів. Наші міжнародні партнери мають розуміти, що війна – не лише там, де стріляють, а у таборах на окупованій території. Там теж щодня гинуть наші люди за свою боротьбу проти окупанта. Ми відкриті для того, щоб з нами зв’язувалися”, – каже заступник голови Меджлісу, народний депутат Ахтем Чийгоз.
Наголошується, що учасники платформи будуть ухвалювати всі рішення лише після спільних обговорень.
Нагадаємо, у січні цього року стало відомо про плани окупаційної влади ОРДЛО віддати Києву 4 громадянок України. Жінок мав зустріти очільник партії “ОПЗЖ” Віктор Медведчук та на власному літаку відправити додому через Росію та Білорусь. Однак невдовзі після оголошення про звільнення голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук розповів, що не знає, де перебувають четверо жінок. Літак, яким їх начебто збиралися привезти, так і не вилетів.
Читайте також: