Інші пункти пропуску відкриті лише з підконтрольного боку. Представники окупаційної влади блокують свої суміжні пости.
Як повідомляє речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб, у п’ятницю через цей піший пропускний пункт пройшли в бік окупованого Луганська 1 066 людей, а у зворотному напрямку — 835.
За даними моніторки БФ “Право на захист”, яка чергувала на КПВВ у п’ятницю, тут планово відключали електрику. Але це ніяк не відобразилось на перетині, оскільки КПВВ працював на електрогенераторах.
Wi-Fi та мобільний додаток “Вдома” теж працювали без збоїв. Але 73 людини звернулися до благодійників по допомогу з його встановленням на свої смартфони.
Медпрацівник виконав тут 123 безкоштовних експрес-тестування, але охочих було в рази більше. Нагадаємо, негативний результат такого обстеження достроково звільняє людину від 2-тижневої самоізоляції під наглядом мобільного додатку “Вдома”.
Семеро людей зверталися до представника координаційної групи СБУ для прискорення оформлення електронних перепусток.
Серед них був чоловік з тимчасово окупованої Луганщини, який супроводжував хворого родича на підконтрольну територію. На КПВВ виявилося, що в нього немає електронної перепустки.
“Повернутися на непідконтрольну територію йому було неможливо: в нього не було довідки до паспорта нового зразка, в якій вказано місце реєстрації. Йому допомогли створити заявку на перепустку, а координаційна група СБУ допомогла обробити її якнайшвидше та оформити таку перепустку через поважну причину. І чоловік з родичем пройшли на підконтрольну частину Луганщини до закриття КПВВ”, — розповідає представниця БФ “Право на захист”.
11 червня, за даними речника ДПСУ, через КПВВ “Новотроїцьке” прослідували на тимчасово окуповану територію 171 людина та 21 машина. А в бік вільної української території прикордонники оформили 239 людей та 37 автівок.
Моніторка благодійного фонду “Право на захист” Катерина Рачинська, яка чергувала на цьому КПВВ у п’ятницю, розповідає в коментарі Вільному радіо: деякі люди приходили на КПВВ з довідками про вакцинацію. Люди були певні, що їх мають пропустити без встановлення мобільного додатку на смартфон.
“Вони думають, що ці вимоги скасували, що якщо у них є довідки про вакцинацію (будь-якою вакциною), то це звільняє їх від встановлення мобільного додатку. Ні, все одно мобільний додаток “Вдома” має бути встановлений, попри наявність вакцинації, навіть якщо вакцина затверджена ВООЗ”, — розповідає представниця благодійного фонду.
За спостереженнями правозахисників, людей, які не знають про необхідність встановлення мобільного додатку “Вдома” на свій смартфон стає дедалі більше.
“Тому їдуть і не мають смартфонів або коштів, щоб придбати їх біля КПВВ, — і стикаються на КПВВ зі складнощами. Тому що на непідконтрольній території немає інформації, або якщо вона є, то вона викривлена та неправдива”, — зазначає представниця БФ “Право на захист”.
Правозахисники нагадують: вимогу щодо встановлення мобільного додатку “Вдома” для 2-тижневої самоізоляції по коронавірусу ніхто не скасовував.
Для того, аби мобільний застосунок вдалося встановити, у людини має бути не кнопковий телефон, а смартфон з операційною системою Android версії не старіше 5.0. Інакше людині доведеться погодитись на 2-тижневу обсервацію у державному медзакладі в районі Селидового. Таких учора на КПВВ було шестеро.
Впродовж дня тут експрес-тестуванням обстежили на коронавірус 216 людей. Ті, в кого результати виявилися негативними, зможуть вже найближчим часом припинити 2-тижневу самоізоляцію під контролем мобільного додатку “Вдома”.
Останній автобус з непідконтрольної території прибув минулого дня на “Новотроїцьке” о 16:45.
“Представники т.зв. “ДНР” продовжують затримувати пропуск людей. І рішенням командувача ООС роботу цього КПВВ продовжили до 17:00”, — розповідає Катерина Рачинська.
Зазначимо, всі КПВВ припиняють пропускні операції о 16:00.
На Донбасі є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, але пропуску людей через них немає вже багато місяців поспіль. І хоча кожного ранку о 08:00 КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині відкривають українські прикордонники, те саме не роблять представники ОРДЛО на суміжних блокпостах.
Читайте також: