Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) до сих пір не мають повного доступу до людей, яких утримують в тюрмах в ОРДЛО.
Про це заявив координатор робочої групи з гуманітарних питань в Тристоронній контактній групі Тоні Фріш під час конференції “ОБСЄ в Україні у 2019 році”. Конференція відбулася в Києві у вівторок 29 січня.
“На жаль, для Міжнародного комітету Червоного Хреста цей доступ не став безумовним та обов’язковим. Не дивлячись на те, що таке рішення вже прийняли, і що це неодноразово обговорювалось в форматі “нормандської четвірки”, у форматі двох держав-учасниць “нормандської четвірки” на рівні міністерств та на найвищому рівні. Наразі Червоний Хрест не отримав повний доступ, і мені це дуже не подобається”, — заявив Фріш.
Експерт ОБСЄ зазначив, що питання обміну людей, яких утримують на непідконтрольних уряду територіях Донбасу, є одним з першочергових та обговорюваних членами Тристоронньої Контактної Групи в Мінську.
Нагадаємо, 29 грудня відбувся останній обмін полоненими між українською стороною та угрупуваннями “ДНР/ЛНР”. Під час цього обміну на підконтрольні українські території повернулися 76 людей, а «Л-ДНР» отримали в обмін 124 людини.
Ми поспілкувалися з двома звільненими з полону горлівчанами — Мариною Чуйковою та Станіславом Печонкіним. Їхні розповіді про полон та звільнення ви можете почитати в розділі проєкти/інтерв’ю.
За інформацією Представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерії Лутковської, в полоні в ОРДЛО залишаються ще близько трьохсот українців, з них 101 людина має документальне підтвердження незаконного тримання під вартою, а щодо ще двохсот бранців інформація є лише від родичів.
Читайте також: