Підтримати
машина та співробітник МКЧХ в Україні
Фото: пресслужба МКЧХ в Україні

Міжнародний Комітет Червоного Хреста заявив, що його представникам не надали доступ до колонії в Оленівці, де загинули десятки українських військовополонених.

 

Про це заявила пресслужба Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

“Відзначимо, що наш вчорашній запит про доступ до військовополонених з Оленівської колонії не був задоволений. Надання МКЧХ доступу до військовополонених є обов’язком сторін конфлікту відповідно до Женевських конвенцій”,  —  йдеться у заяві.

Хоча вночі 31 липня російська сторона повідомила: Росія “в інтересах проведення об’єктивного розслідування удару по СІЗО в Оленівці, <…> офіційно запросила експертів ООН та МКЧХ”.

Наслідки удару по колонії в Оленівці незадовго до цього оприлюднив американський журналіст Крістофер Міллер. На супутникових знімках видно, що від вибуху постраждала лише одна будівля, а інші, які стоять впритул до неї, залишилися цілими. Це суперечить заявам окупантів про те, що по колонії вдарили потужною зброєю типу GMLRS або HIMARS.

Передісторія

Зранку 29 липня російська сторона повідомила про начебто обстріл  колишньої виправної колонії № 210 в Оленівці на тимчасово окупованій частині Донеччини, де перебували полонені українські захисники, у тому числі бійці полку “Азов”. Генштаб спростував ці закиди.

наслідки удару по колонії в Оленівці
Наслідки вибуху у бараці, де окупанти утримували українських військовополонених. Фото: пресслужба Офісу генерального прокурора


Служба безпеки України, Головне Управління розвідки, ЗСУ та Уповноважений з прав людини
оприлюднили спільну заяву, в якій назвали загибель українських військовополонених у колонії Оленівки “цинічним терористичним актом російської федерації, військовою провокацією та класичною false flag operation, метою якої є приховування воєнних злочинів, дискредитація Збройних сил України, зрив постачання західної зброї та підвищення соціальної напруги в українському суспільстві”.

Увечері 29 липня українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Попередньо офіційно відомо, що від удару по будівлі загинули близько 40 українських військових, ще 130 дістали поранень. 30 липня росіяни опублікували списки з прізвищами 50 загиблих та 73 поранених. Однак патронатна служба полку “Азов” закликала не реагувати на це: “ми не можемо підтвердити чи спростувати ці повідомлення та перевіряємо їх на достовірність”. 

Українська сторона направила запит щодо повернення на підконтрольну територію тіл українських бійців. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до керівництва Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Моніторингової місії ООН з вимогою надати йому можливість відвідати це “місце воєнного злочину”.

Читайте також:


Завантажити ще...