Підтримати
Ветеринар заспокоює собаку, якого вивезли з Мирнограда
Ветеринар заспокоює евакуйованого з Донеччини собаку. Фото: Вільне радіо

Понад 10 років життя Наталія Петрова з Мирнограда присвятила порятунку тварин — доглядала та лікувала безхатніх котів і собак. Після стрімкого наступу росіян на Покровському напрямку сім’я та притулок Наталії опинилися під загрозою. Коли армія окупантів впритул підійшла до міста, жінка почала терміново шукати новий дім — не лише для себе, а й для своїх чотирилапих. Знайшовши таке місце, Наталія та понад 200 її підопічних вирушили у виснажливу подорож. Якою вона була та як велика родина облаштовується на Київщині — дізнавайтесь у репортажі Вільного радіо.

 

Дві легкові автівки та спеціальний фургон для перевезення тварин заїжджають до одного з павільйонів колишнього фермерського господарства на Київщині. Ще на під’їзді до входу чути гавкіт собак. У менших автівках — клітки з кішками. Вони подолали більш ніж 700 кілометрів, аби дістатися нового дому без постійного гуркоту вибухів.

Фургон з тваринами, яких евакуювали з Донецької області
Фургон з евакуйованими тваринами приїхав на Київщину. Фото: Вільне радіо
Автомобілі з тваринами, яких вивезли з Мирнограда
Автомобілі з евакуйованими тваринами. Фото: Вільне радіо
Пес, якого евакуювали з Мирнограда на Донеччині
Евакуйований пес в автівці. Фото: Вільне радіо

“Зараз [відчуваю] радість і спустошення. Дуже втомлені, не віриться, що ми доїхали нарешті. Я пів дороги казала, що це якийсь сюрреалізм, я не вірю, що це відбувається, що все-таки виїхали”, — зізнається донька зооволонтерки Наталії Петрової Еля.

Коли стало зрозуміло, що фронт все швидше рухається до її міста, Наталія почала думати, як вивезти тварин у безпечне місце. На його пошуки пішов не один день.

“Ми шукали весь цей час громаду, яка буде готова нас прийняти, і місце, де нас всіх можна буде розмістити, щось будувати, щось робити. В нас дуже маленькі [грошові] збори, ми не могли купити собі нове приміщення, тому все так довго. Ми б, звичайно, виїхали раніше, [якби не тварини]. Нікому не подобається сидіти під обстрілами, нікому не подобається бути мішенню”, — каже Еля.

Салон та багажник автівки, якою евакуювалась дівчина, заставлений клітками. Перевівши подих, вона ретельно оглядає кожну кішку.

Дочка зооволонтерки заспокоює кішку, яку вивезли з Донеччини
Еля заспокоює кішку. Фото: Вільне радіо
Волонтер несе клітку з котом, якого вивезли з Донецької області
Ветеринар Семен несе кішку до нового прихистку. Фото: Вільне радіо

Наталія Петрова у Мирнограді була власницею салону краси, але згодом почала допомагати покинутим тваринам, і бізнес відійшов на другий план. 10 років тому жінка створила у місті цілий притулок для тварин — Myrnohrad Animals.

Власниця зоопритулку з Мирнограда Наталія Петрова
Власниця притулку Наталія Петрова. Фото: Вільне радіо

Коли розпочалося повномасштабне російське вторгнення, жінка довго не наважувалася на виїзд. Каже, що остаточно вирішила евакуюватися вже під щільними обстрілами.

Зооволонтерка Наталія Петрова вивезла з Мирнограда понад 200 тварин
Наталія несе клітку з котами. Фото: Вільне радіо

“Зараз тваринам дуже важко, моя хатина, де жили інваліди — цуценята, кошенята, — розбита. Ми шість разів потрапляли під обстріл, у моїй хаті немає ні вікон, ні даху. Немає у місті вже води, газу. Може, якби ми самі були без такої кількості тварин, залишилися б і місто рідне б не покинули, а так у нас немає вибору, в нас на руках дуже багато собак та котів”, — пояснює Наталія.

Собаки, яких вивезли з Мирнограда на Київщину
Собаки в евакуаційній машині. Фото: Вільне радіо

Дорога на Київщину зайняла більше ніж добу. Весь цей час тварин супроводжував ветеринар Семен. Він розповідає, що на цю місію погодився без вагань, адже сам народився у Мирнограді й не хотів залишати земляків у біді.

Волонтери допомагають з евакуацією зоопритулку з Донецької області
Ветеринар Семен виносить собаку з фургона. Фото: Вільне радіо

“Були загрози обстрілів, [вильоту] авіації, але це не зупиняє, коли думаєш про тварин. Тварини на першому місці, а ми на другому. Таких тварин треба більш детально готувати до таких процедур, бо коти схильні до набряків легень на стресі, собаки теж можуть подертись та зачепитись. Ніхто не загинув, всі живі, лише кішка, яку передав військовий, трошки перестресувала, але її знеболили, заспокоїли і все в порядку”, — говорить ветеринар.

Будинок для Наталії, її доньки, зятя та його мами знайшли та привели до ладу волонтери благодійного фонду “Бути вільним”. Тихе затишне місце — колишня конюшня покинутої ферми посеред лісу — стало прихистком і для 140 собак та 73 котів.

Евакуація зоопритулку з Мирнограда
Волонтери виносять собак з евакуаційної машини. Фото: Вільне радіо
Волонтер лагодить вольєр для собак, яких евакуювали з Донеччини
Волонтер лагодить клітку. Фото: Вільне радіо

“Цей притулок займав усе її життя та життя її родини. [Наталія опікувалась тваринами] без допомоги, без світла, без своєчасного реагування з боку лікарів — вона сама їздила до лікарні”, — розповідає керівниця благодійного фонду “Бути вільним” Ольга Плохій.

Керівниця благодійного фонду “Бути вільним” Ольга Плохій
Директорка благодійного фонду “Бути вільним” Ольга Плохій. Фото: Вільне радіо
Корм для тварин, яких вивезли з Донецької області
Волонтери складають корм для тварин. Фото: Вільне радіо

З облаштуванням нового прихистку допомогла ще одна волонтерка Оксана.

“Я знаю, що коти люблять всілякі норки, то ми з дівчатами постелили лінолеум, зробили вікна, будиночки. Я сподіваюсь, їм тут буде добре. Я не знаю, скільки ми ще тут витримаємо, але для них все добре. Вода є, їжа є. Вони зараз прийдуть до тями, трішки адаптуються. З собаками трішки важче”, — розповідає Оксана.

Волонтери допомагають тваринам, яких евакуювали з Мирнограда
Оксана дає воду та їжу котам. Фото: Вільне радіо
Кошенята, яких евакуювали з Донецької області
Евакуйовані кошенята у новому прихистку. Фото: Вільне радіо
Волонтери допомагають евакуйованим тваринам
Волонтерка дістала кішку з клітки після переїзду. Фото: Вільне радіо
Пес, якого врятували з-під обстрілів на Донеччині
Пес у вольєрі. Фото: Вільне радіо

Зараз Наталія потребує фінансової підтримки, аби життя її підопічних було не лише безпечним, а й ситим. Ви можете допомогти зооволонтерці, відправивши будь-яку зручну для вас суму за цими реквізитами:

  • Ощадбанк: 5167 8031 1667 0857 (Олійник Е.А) 
  • monobank: 4441 1110 6224 1140 (Ельвіра Олійник) 
  • PayPal: [email protected] (коментарів до відправлень додавати не потрібно)

Банка monobank: https://send.monobank.ua/jar/4MhMiZnrov, номер 5375 4112 0667 1179

Клітка з собаками, яких врятували від обстрілів
Волонтери виносять клітку з собаками з евакуаційної машини. Фото: Вільне радіо
Собака, якого евакуювали з Донецької області на Київщину
Собака в евакуаційній машині. Фото: Вільне радіо
Собака, евакуйований з Мирнограда
Собака в евакуаційній машині. Фото: Вільне радіо

Раніше ми розповідали про притулок для тварин “Лада”, який переїхав у Дніпропетровську область із Бахмута. Зараз там перебувають понад 200 собак. Власниця притулку Марина Шажко просить небайдужих допомогти з оплатою оренди приміщення, аби чотирилапих не виселили.


Завантажити ще...