Вже незабаром відбудуться вибори Президента України. Охочих виявилось багато — 44. Про чергову п’ятірку потенційних Президентів читайте далі.
Безсмертний Роман Петрович, 1965 року народження, мешкає у Києві, доцент кафедри міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв. Безпартійний та самовисуванець. Безсмертний – кандидат історичних наук, один із основних авторів Конституції України, прийнятої 28 червня 1996 р. Також є одним із авторів Конституційного договору між Верховною Радою та Президентом України від 8 червня 1995 р. В свій час він працював із попередніми президентами України – Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком.
У Київській області має будинок площею 100 кв.м. та автомобіль Mersedes-Benz. Кандидат отримує зарплатню 22 430 грн та заробітну плату за сумісництвом у розмірі 10 913 грн від “Аграрної партії України”. При цьому Безсмертний зберігає 115 тис грн готівкою та 149 тис грн на банківських рахунках.
Передвиборча програма у кандидата досить дивна. Вона рясніє словами “постмодерн”, “неоконсерватизм” та “традиціоналізм”, які не в’яжуться з іншим текстом. На його думку, програма майбутнього президента має будуватися на побутових проблемах. Однак, далі у програмі він про них не згадує. Тут все стандартно: Крим та Донбас — це Україна, корупцію знищать, економіку піднімуть.
Також претендує на головний пост в державі Бондар Віктор Васильович, 1975 року народження. Він проживає у смт. Гостомель Київської області. Народний депутат України, висувається від партії “Відродження”. Має трьох синів та доньку.
Кандидат задекларував будинок площею 611,4 кв.м., який розташований у Гостомелі та квартиру в Одесі. У власності Бондара більше 70 картин та майже десяток дорогих годинників. Готівкою зберігає більше мільйона доларів та 240 тис євро.
28 років незалежності України Бондар називає 28-ма роками втрачених надій. Своєю метою визначив відродження України, як сучасної економічно розвиненої держави, в якій кожен громадянин буде щасливим та почуватиметься комфортно і безпечно.
Слід зазначити, що депутат досить детально описує ймовірні зміни у економіці, однак про Крим і Донбас у передвиборчій програмі він навіть не згадує.
Зазначимо, Віктор Бондар – кнопкодав, тобто його ловили на не особистому голосуванні у Верховній раді, а це порушення Конституції. Крім того, у 2012 році він не надав Руху ЧЕСНО свою біографію, приховав список помічників-консультантів та депутатських приймалень. Станом на 2013 рік поєднував депутатський мандат із підприємницькою діяльністю. Голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року.
Включили в майбутній бюлетень і Ващенко Олександра Михайловича 1962 року народження. Він проживає у місті Києві. Голова правління ГО “Влада народу”, безпартійний, самовисуванець.
Кандидат має квартиру у Києві вартістю майже три мільйони. Готівкою зберігає 5,5 млн грн, 523 тис доларів та 320 тис євро.
Ващенко пропонує створити Народну республіку та збирається контролювати рівень споживання високопосадовців та членів їх сімей, максимально спростити податкову систему та при цьому жорстко контролювати приватний фінансово-банківський сектор.
Гарантує, що по завершенню його президентського терміну “Від заходу до сходу стане влада народу!”
Петро Ващенко кілька разів намагався пройти народним депутатом в парламент та 1 раз вже подавався в кандидати в Президенти, проте не був зареєстрований ЦВК через численні порушення процедури.
Гнап Дмитро Володимирович, 1977 року народження, родом з Донецька, проживає у Києві. Член політичної партії “Сила людей”, від неї і висувається. Має двох доньок та сина. Дмитро Гнап – в минулому журналіст-розслідувач. Він єдиний з кандидатів назбирав свою заставу – 2,5 млн грн з допомогою виборців. Публічний збір оголосили від партії “Сила людей”. Та вже після реєстрації Гнап опинився в центрі скандалу. Один з журналістів нагадав, що Гнап не повернув команді розслідувачів“Слідства інфо” 9 тис. євро. Ці гроші мали віддати на потреби армії ще кілька років тому. Але вони залишились у Дмитра. Після скандалу представники партії Сила людей попросили їх кандидата забрати документи з ЦВК та повернути гроші на заставу. Це питання ще не вирішено. А Гнап продовжує участь у виборчих перегонах.
Кандидат володіє половиною квартири у Києві та автомобілем. Також задекларував майже сто тисяч доходу від зайняття підприємницькою діяльністю.
У передвиборчій програмі Гнап обіцяє не претендувати на повноваження більші, ніж ті, на які його оберуть. Пріоритетом вибрав політичну та дипломатичну боротьба за повернення тимчасово окупованого Криму. Загалом програма кандидата досить коротка, всього 2 сторінки.
Також змагатиметься за пост голови держави Журавльов Василь Миколайович 1970 року народження. Він проживає в смт. Старий Крим Донецької області. Голова ГО “Федерація футболу м. Маріуполя”. Висувається від політичної партії “Стабільність”. Має двох доньок та сина.
У Старому Криму у Журавльова знаходиться будинок площею 144, 3 кв.м. Готівкою чоловік зберігає 23 тис доларів та 508 тис гривень.
У своїй програмі слово «стабільність» виводить як таке, що немає нічого спільного із терміном Азарова та Януковича. Як і всі, обіцяє забезпечити територіальну цілісність країни, повернути Крим та тимчасово непідконтрольні території Донецької та Луганської областей. Але детального плану не оголошує.