В оточеному боями Торецьку наразі немає чіткої лінії зіткнення українських військових та окупантів. Бої тривають за окремі вулиці та будинки. Тим часом аналітики відзначають, що ситуація навколо міста “вкрай динамічна та хаотична”.
Про бої за Торецьк розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов в етері “Суспільне. Студія”.
Аналітики з проєкту DeepState напередодні 17 березня оновили мапу боїв за фронтовий Торецьк. Як пишуть фахівці, лінія боєзіткнення у місті є “вкрай динамічною та хаотичною”. Вони спростували інформацію про так званий “контрнаступ” у населеному пункті.
Тим часом Віктор Трегубов також зазначив, що чіткої лінії фронту у Торецьку немає. Українські військові ведуть бої проти окупантів за окремі вулиці та будинки.
“Це дуже важка для двох сторін ситуація. Це ситуація, коли на руїнах тих чи інших вулиць пересуваються вогневі групи, що постійно наносять один одному ураження. Це ситуація загальної постійної нестабільності. Це питання контролю над окремими вулицями, а інколи й окремими поверхами різних будівель.
Це нестабільно, це неочевидно, дуже чотиривимірно. Тому ми та не любимо коментувати міські бої, бо інколи їх на карті й нормально не зобразиш”, — каже військовий.
Він запевнив, що оборонці утримують позиції у Торецьку та продовжують вести бої за місто. На думку Трегубова, росіяни “поспішили” з заявами про окупацію населеного пункту.
“Росіяни вже заявляли, що вони взяли місто Торецьк: вони робили це на початку лютого, а зараз вже друга половина березня. І як ми бачимо вони поспішили з цим висновком і пошили себе в дурні”, — додав представник ОСУВ “Хортиця”.
Нагадаємо, росіяни перекидають в оточений боями Торецьк підрозділи з Покровського та Курахівського напрямків, аби посилити свій тиск на місто. Вони збільшують кількість артударів та активізують піхотні штурми.
Раніше Сили оборони казали, що для боїв за Торецьк окупанти використовують хімічну зброю. Поодинокі випадки таких скидів фіксували з “мавіків”.
Також дефіцит військової автомобільної техніки у російських окупантів поступово загострюється, адже вони все частіше використовують цивільні авто, а також імпровізовані зразки, зокрема багі.