12 березня у Донецькій області на один день поновився рух на пункті пропуску “Новотроїцьке”. На Луганщині ж КПВВ працює за стабільним графіком. Але варто пам’ятати про обмеження, які висувають представники окупаційної влади. Про них нагадуємо далі.
Контрольний пункт на Донеччині з підконтрольного Україні боку працює щодня, але представники незаконних збройних формувань розблоковують свій пост “Оленівка” лише двічі на тиждень. Сьогодні – один із таких днів. Наступного разу пропуск тут налагодиться у понеділок, 15 березня.
Перетнути лінію розмежування на цій ділянці можна як пішки, так і на особистому транспорті. Пункт працює з 08:00 до 16:00.
Також тут є безкоштовні експрес-тести на наявність коронавірусу. Здавши такий тест, людина все одно має відправитись на самоізоляцію під контролем мобільного додатку “Вдома”. Але обмеження спадуть, щойно підтвердиться, що людина не хворіє на COVID-19.
Пункт пропуску на Луганщині працює щодня, але тут пропускають лише пішоходів.
Охочим потрапити на підконтрольну частину України треба мати електронну перепустку від СБУ. Тим, у кого її немає, допомагають з оформленням представники БФ “Право на захист”, які слідкують за ситуацією на пунктах пропуску. Так, вчора до правозахисників звернулися 8 людей, яким був потрібен документ для перетину.
Як розповіла нашим журналістам представниця фонду Оксана, один чоловік їхав на підконтрольну частину Луганщини вклеювати нове фото у паспорт. Він заздалегідь подав заявку на оформлення перепустки, але під час перетину з’ясувалося, що її не встигли опрацювати. Повернутися в ОРЛО чоловік не міг, бо окупаційна влада дозволяє перетинати лінію розмежування лише раз на місяць, а фото треба вклеїти якомога скоріше. Тож за допомогою координаційної групи електронний документ оформили пришвидшено, й чоловік зміг потрапити на контрольовану частину області.
Інший випадок, який стався вчора на КПВВ, пов’язаний з вимогами керівництва самопроголошеної республіки. Чоловік з Індії їхав навідати родичів, які живуть в окупації. На підконтрольному Україні КПВВ проблем не виникло: всі документи іноземця, у тому числі страховка від COVID-19, були в порядку. А от на дзеркальному блокпості чоловікові відмовили у перетині, бо в нього не було прописки на непідконтрольній Луганщині. Індієць звернувся до т.з. “Міністерства закордонних справ ЛНР”, але там йому відповіли, що відвідування сім’ї не є поважною причиною для перетину. Тож чоловіку довелося завантажити додаток для самоізоляції “Вдома” та повернутися на контрольовану територію.
Державний сервіс минулого дня працював без збоїв. Але благодійники зазначають, що допомога у встановленні застосунку знадобилася 27 людям на КПВВ.
Експрес-тестів на виявлення коронавірусу на КПВВ “Станиця Луганська” наразі немає.
Уточнимо, вільно проїхати з окупованої Луганщини на окуповану Донеччину або навпаки не можна.
Тим, хто планує перетин КПВВ, слід пам’ятати про обмеження, які висуває окупаційна влада псевдореспублік. Зокрема, люди, які їдуть на ТОТ на Донеччині, мають заздалегідь подати документи до так званого “Міжвідомчого штабу ДНР”. Зробити це можна дистанційно через чат-бот у Телеграмі “Штаб ДНР”. На відповідь треба чекати 10 днів. Власникам ID-карток місце реєстрації варто підтвердити витягом з демографічного реєстру, адже навіть з пропискою в ОРЛО представники НЗФ на Донеччині не пропустять на своєму пості. Дізнатися, чи внесли вас у списки на перетин, можна за номерами 068 669 0813 та 066 185 9786.
На Луганщині ж слід враховувати, що представники псевдореспублік дозволяють лише раз на місяць виїхати та повернутися на тимчасово окуповану частину регіону.
Вимоги української сторони однакові в обох областях:
Читайте також: