Підтримати
Військовий квиток. Фото: ArmyInform
Мобілізація. Ілюстративне фото: ArmyInform

Чоловіки, які перебуватимуть у кадровому резерві вчителів, не матимуть права на відстрочку від призову на військову службу. А втім, ініціатива наразі розроблена, але поки не функціонує. 

Про це розповів заступник міністра освіти Андрій Старшків в інтерв’ю “Українській правді. Життя”.

За його словами, педагоги з кадрового забезпечення, попри збереження заробітних плат, не матимуть реального навантаження — однієї з обов’язкових вимог для відстрочки.

“Не всі вчителі, які зараз працюють в школі, мають право на відстрочку. Лише ті, хто мають більше ніж 0,75 ставки навантаження. Ті, хто будуть в кадровому резерві, не матимуть навантаження – відповідно, і права на відстрочку”, — сказав заступник міністра.

Втім, ініційований рік тому кадровий резерв для вчителів вже розроблений, але наразі не функціонує. За словами Старшківа, для ініціативи напрацювали певні зміни, які погодили з Мінфіном. 

Вони, зокрема, передбачають, що до кадрового резерву зможуть потрапити вчителі, які втратили кількість годин в школах внаслідок різних причин. За ними обіцяють зберегти заробітну плату та місце роботи у випадку, якщо школа відновить свою роботу, з’являться учні та навантаження.

“Поки вчителі перебуватимуть у кадровому резерві, для них буде проводитися навчання. Ми плануємо запустити курси, щоб вони зберігали свою педагогічну майстерність і могли працювати, зокрема, на деокупованих територіях, коли нам доведеться модифікувати програми для роботи з тими учнями, які досі там залишаються”, — додав посадовець.

Однак, наразі достеменно невідомо, як цим працівникам сфери освіти розраховуватимуть виплати. Документ, яким затвердять формулу, не ухвалений. 

Нагадаємо, понад 2,6 тисячі українців виявили бажання стати держслужбовцями на деокупованих територіях. Більшість з них вже зарахували до кадрового резерву. Які та де посади найчастіше обирають — розповідаємо в окремому матеріалі.


Завантажити ще...