Підтримати
Чому в Бахмутському районі немає інвесторів та скільки заробляє голова РДА (інтерв’ю)

В ефірі Вільного радіо актуальне інтерв’ю. В гостях у нас очільник Бахмутського району Дмитро Дресвянніков.

Вітаю!

Дмитро Дресвянніков: Вітаю!

Діана Шароді: Короткий анонс. Ми розіб’ємо наше інтерв’ю на кілька блоків. Перший – питання до Дмитра Дресвяннікова, як просто людини. Другий – це питання до вас, як голови Бахмутського району, від нашої журналістської команди. Третій – питання, які написали на сторінку Вільного радіо у фейсбук слухачі та читачі.

І завершимо все невеликим бліц-опитуванням. Тож, розпочнемо. Ви — новенький в місті, тож впевнена, що слухачі перш за все хочуть більше дізнатися про вас, як про людину.

Розкажіть детальніше де і на яких посадах ви раніше працювали?

Дмитро Дресвянников: Так як я маю декілька освіт, свою кар’єру я почав в якості кадрового військового. Я закінчив військове училище в 1995 році. Після цього я служив кадровим офіцером на різних посадах. Після 1999 року почалася моя цивільна кар’єра. Паралельно я вступив до Маріупольського державного університету за фахом економіки, а точніше фінанси. І працював на різних посадах як в державному секторі, так і в комерційному. Тобто, в державному секторі працював в податковій інспекції, після цього працював в страхових компаніях, банках та інше.

Діана Шароді: Ви були керівником філії Державного експортно-імпортного банку України в Маріуполі. Коли ми складали вашу біографію, то бачили вже приховане резюме на високу посаду в банку. То чому ж вирішили піти в політику?

Дмитро Дресвянников: Це не можна однобоко трактувати як “піти в політику”. Це більше адміністративна робота, все ж таки, тому я вважаю себе менеджером. Менеджер може працювати як на державних посадах, так і на комерційних. Тому це не було щось нове в сфері якісного керування або управління процесами. Я вважаю це зміною виду діяльності, але не зміну фаховості.

Діана Шароді: Де ви мешкаєте в Бахмуті?

Дмитро Дресвянников: На зйомній квартирі.

Діана Шароді: Яку зарплату платять голові району, щоб він переїхав із Маріуполя?

Дмитро Дресвянников: Зарплата сьогодні в державному секторі дозволяє знімати квартиру і забезпечувати себе всім необхідним.

Діана Шароді: А конкретніше?

Дмитро Дресвянников: Це десь 20 тис грн.

Діана Шароді: Чи належите ви до якоїсь партії (і якщо так до якої?)

Дмитро Дресвянников: Ні.

Діана Шароді: Для чого ви прийшли до влади?

Читайте також: Бахмутському району представили нового голову (Репортаж)

Дмитро Дресвянников: Знов таки, є виконавча і законодавча влада. “Прийти до влади” це не дуже конкретне формулювання, як я вже зазначив. Я просто змінив роботу. Така робота в мене викликає інтерес, тому що я можу вирішувати більш складні процеси ніж раніше.

Діана Шароді: Хто знайомить вас з місцевістю, допомагає освоїтись, підказує контакти, як варіант?  Які у вас стосунки в новому колективі?

Дмитро Дресвянников: Безумовно це і мої підлеглі, і місцеві, і мешканці району, з якими я знайомлюсь під час моїх робочих візитів. В тому числі і Фейсбук, і Інстаграм.

Діана Шароді: Тепер ми вже підійшли до другого блоку і наших запитань до вас, як голови Бахмутського району. Голова Бахмутської районної ради Євгеній Пластун фігурує у кримінальній справі. Його підозрюють у махінаціях, пов’язаних із купівлею землі. Чи вивчали ви це питання? І як ставитесь до цієї справи?

Дмитро Дресвянников: Так, вивчав. Ставитись до цієї справи повинен суд, а не городяни або держслужбовці. Тому що є певні процедури, які доводять або не доводять провину чоловіка в тому або іншому питанні. Тому, якщо провину буде доведено, то це, безумовно, негативний вплив як на роботу ради, так і адміністрацію. Тому, давайте дочекаємось певних висновків суду.

Читайте також: Голові Бахмутської райради оголосили про підозру в корупції та відсторонили

Діана Шароді: Пластун не единий в апараті районної адміністрації до кого є претензії у поліції. Також є протокол на Івана Рибалка, він незаконно надав приміщення комунального підприємства в оренду сину. Чи були якісь внутрішні санкції для нього?

Дмитро Дресвянников: Під час моєї каденції, яка триває 1,5 місяці, — не було. Тому що я вважаю, що санкцію повинні накладати певні органи.

Діана Шароді: В рамках цієї теми, як ви плануєте боротись із корупцією в районі і районній адміністрації зокрема?

Дмитро Дресвянников: Інструменти боротьби з корупцією не нові. Це і введення прозорості роботи як моєї, так і моїх підлеглих. Також це обговорення питань з громадськістю, це і функціонування різних рад при РДА. Також має місце спілкування з мешканцями. Тобто загалом нічого нового немає, просто треба виконувати те, що має бути.

Діана Шароді: За перші майже 2 місяці з моменту вашого призначення, що вже встигли зробити на новій посаді?

Дмитро Дресвянников: По-перше, я завершую ознайомлення з районом. У мене кожен тиждень виїзний прийом громадян в сільрадах або міських радах, які безпосередньо підпорядковані РДА. Це перше завдання, яке мало б бути виконане, і цей етап уже завершується. Безумовно, є великий прошарок роботи, який стосується роботи в комісіях райдержадміністрації.

Це дуже різні питання, які ми повинні розглядати і приймати рішення. Далі також участь і звітування на заходах, які проводяться облдержадміністрацією. І також цього тижня буде проведена велика робота щодо прийняття програми соціально-економічного розвитку району. Це буде такий перший крок до поліпшення життєдіяльності району і його мешканців.  

Діана Шароді: З якими підприємствами району більше налагоджений контакт, а з якими ні ?

Дмитро Дресвянников: Це питання в процесі вирішення, тому що великі об’єми роботи, і багато часу йде саме на знайомство. Перш за все, основна проблема — брак часу. Район дуже великий, тому, наприклад, поїздка в два населених пункти може займати весь день. Тому, на сьогодні вже були проведені ряд зустрічей з фермерськими господарствами.

Читайте також: На розвиток підприємства або конкретну техніку: які кредити можуть отримати сільські господарства Бахмутського району

Треба зазначити, що дуже великих підприємств в районі немає. Найбільше — це Світлодарська і Миронівська ТЕС. З їх керівництвом я вже зустрічався.

Діана Шароді: Поговоримо детальніше про Бахмутський район і його долю з новим очільником. У скількох населених пунктів в районі немає постійного автобусного сполучення із районними центрами і які плани відновлення/утворення їх на 2019 рік?

Дмитро Дресвянников: Забезпечення автобусним сполученням населених пунктів — це, на жаль, є. Але вона не гостра, тобто або вирішена частково. або вирішена повністю. Перш за все там, де проблема не вирішена, це стосується приватних перевізників. І адміністративно впливати на це питання дуже важко, тому що кожен перевізник рахує свої гроші і очікує на прибутки з перевезень. А саме з малих населених пунктів таких прибутків мало, і тому перевізник повинен відмовитися від маршруту. Але повторюю, що це часткова проблема. Транспортне сполучення організоване, але воно не зовсім відповідає потребам населення. Ми працюємо над цим.

Діана Шароді: В яких населених пунктах буде відновлено водопостачання/прочищені колодязі/проведені інші роботи із забезпечення людей доступом до питної води?

Дмитро Дресвянников: Те, що стосується води, це також проблема, яку я вже можу розділити на дві частини: або водопостачання немає взагалі, або проблема вирішена частково. Наведу приклад з н.п. Кодема: там також стало питання щодо забезпечення водопостачанням. Під час мого виїзду в цей населений пункт з’ясувалось, що там є скважини і колодязі, тобто водозабезпечення є, але вода неякісна. Тобто ця проблема може бути вирішена прочищенням. Якщо б водопостачання зовсім не було, то треба було б робити додаткові споруди чи свердловини. І, безумовно, ми будемо у вирішенні цього питання залучати міжнародні організації.

Діана Шароді: Які витрати передбачені на відновлення шкіл в районі? Чи є в планах закупівля шкільних автобусів ?

Дмитро Дресвянников: Що стосується освіти в цілому, наведу декілька цифр: в 2018 році оснащення закладів освіти навчальним обладнанням та методичними забезпеченнями склало 100% їх потреб. Тобто 4 млн 185 тис грн. В 2019 році ми вже заклали 4 млн 135 тис грн. І це також 100% потреб шкіл. Крім того, за державною програмою заплановане придбання одного шкільного автобуса.

Діана Шароді: Враховуючи такі витрати, наскільки доцільно залишати батьківські внески? Адже батьки, зокрема в Бахмуті, до сих пір здають гроші.

Читайте також: Як виглядають квитанції легальних батьківських внесків та чого не вистачає школам в Бахмуті (інтерв’ю)

Дмитро Дресвянников: Це дуже важливе і спірне питання. Я знаю що деякі громадські організації категорично проти зборів грошей на допомогу школі. Але я вважаю, що це повинні вирішувати безпосередньо батьківські комітети. Наскільки я пам’ятаю, тільки вони офіційно можуть розпоряджатися коштами батьків. Єдине, що я підтримую цілком,  — керівництво школи не повинне приймати участі або лобіювати батьків у зборі цих грошей. Тобто ми як держава вкладаємо великі гроші в освітні проекти, але є цілий прошарок не дуже великих проблем, які якраз можуть бути вирішені батьківським комітетом. Я так вважаю, тому що процедура виділення державних коштів трохи складна, і потребує певного часу та документального оформлення. В той же час, якщо потрібно щось не дуже коштовне швидко придбати, то тут добре працює батьківський комітет. І це об’єктивна причина.

Діана Шароді: Цих грошей, які виділили і освоїли в районі, вистачає на забезпечення базових потреб школярів?

Дмитро Дресвянников: Базових — так. Але частіше за все ми говоримо про ремонт шкіл, які і “морально”, і “фізично” вже застаріли. От наприклад, в 2018 році було використано 9 млн 640 тис грн на ремонт і реконструкцію. Ці кошти з районного бюджету. А на 2019 рік вже закладено 91 млн грн. Але потрібно сказати, що тут і обласний бюджет, і державний.

Діана Шароді:  А тепер щодо конкретних проблем. Наприкінці минулого року журналісти Вільного радіо відвідали селище Миронівський. Там виникла проблема з місцевою лікарнею: її закрили, а лікарів перевели до Світлодарська. Як розповідають мешканці, добиратись до Світлодарська, щоб отримати медичну допомогу лікаря стало дуже незручно – немає зручних автобусів. Як розповідав головний лікар Світлодарської лікарні, причина, по якій він вирішив перенести лікарю — це нерентабельність. Але що ж робити мешканцям Миронівського та прилеглих населених пунктів, адже там обслуговувались понад 8 тисяч людей. Як планують вирішувати питання транспорту принаймні ? Чи можливо знову відкрити лікарню в Миронівському та що для цього потрібно ?

Читайте також: Мешканці прифронтового Миронівського залишаться без лікарні

Дмитро Дресвянников: Ну, по-перше, якщо говорити, що закривається якась лікарня, то це звучить як проблема. Але згідно з медичною реформою є три рівні обслуговування. Так ось первинний рівень обслуговування мешканців Миронівського залишається. Але, на жаль, мешканці дуже хочуть, щоб у кожному дворі стояла школа, лікарня, дитячий садок, пенсійний фонд і соціальні служби. Але, безумовно, це дуже тяжко для бюджету. Тому цей процес має бути оптимізований. На моїй зустрічі з мешканцями Миронівського, яка більше за все стосувалася питання медичного обслуговування, майже 90% питань просто відпало. Тоді ми чітко роз’яснили мешканцям хто, де і коли буде надавати медичні послуги.

Діана Шароді: Чи є десь ще така ситуація з лікарнями в районі ?

Дмитро Дресвянніков: Тільки у фельдшерсько-акушерських пунктах є деякі робочі питання, або ще в амбулаторіях. Але це робочі питання, і вони не викликають якоїсь особливої напруги у мешканців.

Діана Шароді: Як ви вважаєте, за яких умов має бути створена Бахмутська ОТГ? Які нині є перешкоди до її створення?

Дмитро Дресвянніков: Юридично вона вже створена, але є деякі питання у ОДА. Тому це також не є глобальним питанням. Це треба дооформити і провести вибори. Я вважаю, що на наступних місцевих виборах це і буде зроблено.

Діана Шароді: Я нагадаю, що в ефірі Вільного радіо ми сьогодні спілкуємось із головою Бахмутського району Дмитром Дресвянніковим. І наступне питання до вас таке: наскільки задоволені співпрацею з обласною владою ?

Дмитро Дресвянніков: Я не можу бути задоволений або ні, тому що я підпорядковуюсь обласній раді. І вони повинні робити висновки щодо моєї праці. А взагалі-то, абсолютно ділові стосунки. Є розуміння деяких складних питань, є допомога.

Діана Шароді: Наскільки налагоджена співпраця з Бахмутською міською радою?

Дмитро Дресвянніков: Є деякі питання, які ми можемо вирішувати спільно. Я вже познайомився з мером міста, і ми спілкуємося, якщо виникають якісь питання. Також на сьогодні є і підтримка. Якогось протиріччя я не бачу.

Діана Шароді: Які плани приваблення інвестицій в район ви бачите? На кого сподіваєтесь?

Дмитро Дресвянніков:  Це дуже складне і важливе питання, тим паче що я фахівець в галузі економіки. Як кандидат економічних наук хочу сказати, що дуже складна ситуація склалася через агресію з боку Росії. Це не сприяє широкому розвитку інвестицій. Але ми повинні готуватися, що інвестори почнуть повертатися в нашу область, а ми маємо бути готовими до цього. Тобто потрібно підготувати інвестиційний паспорт району. Це дуже важливий документ. Тому сьогодні ми займаємося його розробкою.

Діана Шароді: На початку нашого інтерв’ю ми анонсували, що у читачів та слухачів Вільного радіо також знайшлося кілька запитань до голови району. Їх ми оперативно зібрали на сторінці радіо у фейсбук. Тож далі трохи часу приділимо саме їм. Отож Дмитро Кононець питає: “На основании какого Закона льготников делят на районных, городских и вообще не местных? Согласно Конституции права у всех равные, как и право льготного проезда в общественном транспорте. И насколько адекватны цифры мониторинга, который проводится 5 дней из 365? “

Дмитро Дресвянніков: Так, права у всіх рівні, це правда, але бюджети для покриття перевезення пільговиків різні. Моніторинг проводить не РДА, методику його проведення розробляє відповідне міністерство.

Діана Шароді: І ще одне питання від того ж слухача: “Были ли вы в АТО?”

Дмитро Дресвянніков: В АТО я не був, але як вже казав, я фаховий військовослужбовець, проходив службу кадровим військовим.

Діана Шароді: Андрій Полухін запитав: Чи утворена при обладміністрації молодіжна рада?

Дмитро Дресвянніков: Наскільки я знаю, так, утворена.

Діана Шароді: Як буде налагоджена співпраця між місцевими адміністраціями та молодіжними радами?

Дмитро Дресвянніков: В березні ми плануємо таке собі “перезавантаження” молодіжної ради при РДА. Ми дуже хочемо, аби в цій раді були представлені молодіжні ГО, яких сьогодні дуже мало. Молодіжна рада — це той орган, де ініціатива має бути знизу, а не нав’язана адміністративним шляхом.

Діана Шароді: Ще одне питання: “Какие есть программы для развития приусадебных хозяйств и малых фермерских хозяйств в Бахмутском районе?”

Дмитро Дресвянніков: По-перше, дуже велику підтримку не тільки ФГ,  а й малому і середньому бізнесу надає обласна программа “Український Донецький куркуль”. Це дуже, на мій погляд, вдала і впливова за своїм змістом програма для підтримки господарств і бізнесу.

Діана Шароді: Дякую вам за плідну та цікаву розмову.

Вам можуть бути цікавими інші публікації цього розділу:


Завантажити ще...