Підтримати
Зображення до посту Чотири запитання та відповіді про Сили безпілотних систем, створення яких анонсували напередодні
Пілот FPV-дрона в ЗСУ. Ілюстративне фото: Президент України

6 лютого президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну та Генштабу створити новий рід військ — Сили безпілотних систем. Указ набирає чинності з дня його опублікування. Відповідаємо на найбільш поширені запитання щодо такого рішення.

Що таке рід військ?

Це формування військ, які мають свою власну унікальну спеціалізацію та техніку. Роди військ можуть бути окремими або входити у склад видів військ. Останніх в Україні наразі три: Сухопутні війська, Військово-Морські Сили та Повітряні Сили. Конкретно новостворені Сили безпілотних систем будуть окремим родом військ, тому існуватимуть відокремлено від перелічених вище видів військ. 

Які окремі роди військ вже існують в Україні?

Десантно-штурмові війська, Сили спеціальних операцій та Сили територіальної оборони.

Торік в Україні створили перші роти ударних БПЛА. Хіба їх недостатньо? Навіщо окремий рід військ?

Рота може містити різну кількість військовослужбовців, але найчастіше не більше 100 людей. Це залежить від роду військ. Роти функціонують у межах батальйонів, полків та бригад та підпорядковуються їхньому командуванню, яке не завжди має досвід та розуміння специфіки безпілотних систем. У ЗСУ існують прецеденти, коли досвідчених пілотів нібито змушували йти у піхотні атаки, де ті гинули від нестачі відповідного досвіду.

Окрім цього, через те, що ці роти існують ізольовано одна від одної, вони не могли ефективно обмінюватися досвідом й уніфікувати стратегію та принципи роботи. Ці процеси відбувалися на низовому рівні за власною ініціативою бійців.

Створення окремого роду військ для безпілотників повинно розв’язати ці проблеми. Відкриється шлях до створення батальйонів, полків та навіть бригад, які спеціалізуватимуться не лише на застосуванні ударних БПЛА, а й на розвідці, морських дронах тощо.

Окрім цього, з’являться штатні посади, пов’язані з дронами, а держава, ймовірно, навчатиме бійців керувати дронами, не покладаючись лише на волонтерські ініціативи.

Чому саме безпілотні системи виділили в окремий вид військ?

За словами Володимира Зеленського, дрони показали високу ефективність під час повномасштабного вторгнення. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що українська армія повинна робити основний акцент на безпілотних системах, які зберігають життя особового складу та є відносно дешевим засобом ураження окупантів.

Залужний у своїй публікації на минулому тижні казав, що саме завдяки акценту на дронах під час переозброєння та внутрішнім змінам в організації ЗСУ Україна може подолати позиційність на полі бою.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний описав у деталях, як ЗСУ повинні трансформуватися для продовження протистояння агресорові.


Завантажити ще...