Підтримати
Зображення до посту Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни
Фото: Вільне Радіо

До відкритого вторгнення Росії Донецьку область у Верховній Раді  представляли 12 народних депутатів. Тепер їх залишилося 10 — двоє склали повноваження. Зараз дехто з обранців не тільки виконує свої обов’язки як депутат, а ще й займається волонтерством. Натомість інші зникли з публічного простору, а деякі не беруть участі й у пленарних засіданнях. 

 

Минулого разу ми розповідали про те, чим займаються нардепи Донеччини у червні. У цьому матеріалі читайте про те, що змінилося за останні 4 місяці.

Вадим Новинський

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 1
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Колишній позафракційний депутат з Маріуполя Вадим Новинський 6 липня заявив, що вирішив скласти повноваження народного депутата. За його словами, зараз він хоче опікуватись питаннями церкви.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02rG5BV1g3PHE6HceTFywY1fwEvX9Uoa5yXBdrpQ5DWSwja5x1TfLRcpo2Q3JHjf4ul&id=100010720391976

 

Нині Вадим Новинський у своїх соцмережах переважно пише про церковні свята та інколи звітує про надання гуманітарної допомоги жителям різних міст України від свого фонду. За даними його офіційного сайту, від початку повномасштабної війни фонд надав гуманітарну допомогу на більш ніж 181 мільйон гривень. Зокрема, це харчі та карети “швидкої” для лікарень.  Окрім цього, депутат звітує й про гуманітарну допомогу, яку надає компанія “Метінвест” (належить Новинському та олігарху Рінату Ахметову).  А от про військову агресію Росії екснардеп зовсім не пише.

Від початку відкритого вторгнення Росії та до того, як склав повноваження депутата, Вадим Новинський взяв участь у 21,8% від усіх голосувань. Зокрема, він був одним із 6 депутатів, які 21 червня цього року проголосували проти ухвалення Стамбульської конвенції про захист прав жінок і боротьбу з насильством. За час повномасштабної війни Новинський не подав до Верховної Ради жодного законопроекту.

Дмитро Лубінець

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 2
Фото: Facebook/Дмитро Лубінець

Вже колишній нардеп від Волновахи Дмитро Лубінець склав свої повноваження 1 липня. Це пов’язано з тим, що Лубінець став новим омбудсменом Верховної Ради з прав людини.

Поки був нардепом, він періодично звітував про волонтерську діяльність та допомогу ЗСУ.  Зараз таких публікацій у соцмережах ексдепутата немає, натомість вже як омбудсмен він майже щодня публікує звіти про свою діяльність та не припиняє публічно засуджувати російську агресію.

 

https://www.facebook.com/dmytro.lubinets/posts/pfbid0kp2Fj8D39twDRfvTVc9KHpgeEDxjHftSPweeYm1CXUBaPNS98AAP69zCvPL1yRXXl

 

До 1 липня Дмитро Лубінець взяв участь у 66,89% голосувань та став співавтором 12 законопроєктів. Більшість із них затвердили, зокрема Лубінець був ініціатором змін до закону щодо поводження з військовополоненими, та ініціював пришвидшення набрання чинності закону про службу військового капеланства. Також Дмитро Лубінець був співавтором кількох постанов: звернення до країн-членів ЄС щодо надання Україні статусу кандидата, звернення до ООН щодо позбавлення Росії статусу держави-члена ЮНЕСКО, звернення до США щодо визнання Росії державою-спонсоркою тероризму.

Муса Магомедов

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 3
Фото: прес-служба депутата

Муса Магомедов — безпартійний та позафракційний депутат від Авдіївської громади. Він активно веде свої соцмережі: розповідає про наслідки російських атак по мирних містах і публікує звіти про волонтерство. Зокрема, Магомедов передав кілька автівок українським захисникам.

 

https://www.facebook.com/magomedov.public/posts/pfbid09FUxgx831BhRPDQ8JmtKtABNHJSWASStrSKHadCjQZvTqsb3UADiAqByxiNvgu4Vl

 

З початку повномасштабної війни Магомедов узяв участь у трохи більше ніж половині голосувань (56,83%). Впродовж останніх 4 місяців нардеп став співавтором двох постанов (про визнання геноциду черкеського (адигейського) народу під час російсько-кавказької війни та про визнання державного суверенітету Чеченської Республіки Ічкерія) та законопроєкту щодо змін в управлінні багатоквартирними будинками під час війни. Проєкт передбачає можливість для керівників ОСББ (або керуючих компаній, якщо ОСББ не створили) ремонтувати й реконструювати будинки самостійно, без погодження з загальними зборами. Поки що за цю ініціативу не голосували.

Євген Яковенко

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 4
Фото: Facebook/Штаб депутата ВР – Яковенко Евгения Геннадиевича

Позафракційний депутат від Торецька, Дебальцевого та частини Бахмутського і Горлівського районів Євген Яковенко, за даними ЗМІ, покинув Україну напередодні вторгнення. За перші три місяці  повномасштабної війни нардеп не подав жодного законопроєкту та взяв участь лише у 17,5 відсотках голосувань.

Ймовірно, цей час народний обранець провів за кордоном. 5 червня Яковенка затримали в Молдові за запитом Білорусі, у цій країні його звинувачували у хабарництві. Однак 7 червня Молдова відмовилась видавати нардепа Білорусі.

За місяць після цього Євген Яковенко повернувся до законотворчості. У період з 5 липня по 28 вересня він став співавтором 14 законопроєктів. Днями один з них затвердили, він стосується оподаткування операцій з нерухомістю, яку будуватимуть у майбутньому.

Загалом нардеп Яковенко взяв участь у  69,73% голосувань. Втім він і досі не з’являється у публічному просторі.

Сергій Магера

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 5
Фото: my.ua

Позафракційний депутат з Маріуполя Сергій Магера від початку вторгнення Росії взяв участь у більш ніж 69,8 % голосувань та ділиться подробицями своєї діяльності  у соцмережах. Також депутат періодично з’являється в ефірах загальнонаціональних телеканалів. Окрім цього, 5 жовтня 2022 року Магера увійшов до складу Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

За 3 місяці відкритої війни народний обранець взяв участь у роботі над трьома законопроєктами, поки що жоден із них не затвердили. 6 жовтня Магера став співавтором проєкту закону про зміни з законодавстві, які мають стимулювати українців брати участь в інвестиційній діяльності.

На власній сторінці у фейсбуці Сергій Магера розповідає про заходи для Маріупольських дітлахів, які, як повідомляють організатори ГО “Богатирі”, пройшли за підтримки нардепа.

 

https://www.facebook.com/sergey.magera/posts/pfbid02oPrYrYy4QfX3tVzccyNh9qhRbs9DQhj6odmiEH29XX8MayY7Kqjv4Pb1av9xrgjQl

 

Також Магера інформує про благодійну діяльність пов’язаної із ним компанії “Метінвест” (належить Новинському та Ахметову) та самого ексколеги Вадима Новинського.

Володимир Мороз

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 6
Фото: parlament.ua

Ексчлен вже забороненої партії “ОПЗЖ” та нарпеп від Вугледара Володимир Мороз за час повномасштабної війни взяв участь у 79,89% голосувань. У період з 24 лютого по 22 вересня депутат став співавтором 13 законопроєктів. Серед них затвердили лише один — над цим проєктом Мороз працював разом із своїми колегами Євгеном Яковенком та Валерієм Гнатенком. Ініціатива стосується оподаткування операцій з нерухомістю, яку будуватимуть у майбутньому.

Ми не помічали цього нардепа в ефірах телемарафонів, втім Володимир Мороз періодично звітує про результати своєї роботи у соцмережах.

Також народний обранець нерідко вітає українців із церковними святами. Наприклад, 14 жовтня, у День захисників і захисниць України, Мороз привітав дописувачів свого фейсбуку саме із православним святом Покрови, яке також відзначають цього дня.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02z5jgsiX3ucuPtiRCoizd8L5dpNmAk9a1tTtoV5cn4YoqgYDYpatwjXfVpCRqMYUxl&id=100009966489157

 

Окрім цього, Володимир Мороз повідомляє про свою волонтерську діяльність. Розповідає про гуманітарну допомогу, зокрема їжу, яку World Central Kitchen возить у населені пункти Донеччини. Депутат не повідомляє, чим саме він допомагає людям, втім зазначає, що робить це разом із волонтерами. На його сторінці у фейсбуці є чимало світлин із жителями Донеччини.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02zfvHh9kWV8cnLgcsTAx6X4jDdNJauXYuYFeqmwJ3wk3fuGVRGY5SheBp1k493qPBl&id=100009966489157

 

Олександр Ковальов

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 7
Фото: Facebook/Александр Ковалёв

За час повномасштабної війни народний депутат від Бахмутського та Горлівського районів Олександр Ковальов взяв участь у 46,11% голосувань. У перші три місяці після вторгнення депутат встиг попрацювати над двома законопроєктами. Один із них — про дистанційну роботу депутатів. Другий пропонує під час воєнного стану забрати в СБУ контррозвідувальні функції та віддати цей орган під керівництво Міноборони. У вересні нардеп став співавтором ще одного схожого проєкту закону. Він, зокрема, стосується уточнення повноважень тих, хто займається контррозвідкою, та визначення термінології і норм. Також Ковальов став співавтором постанови “Про агресію російської федерації в районах Чорного та Азовського морів і Керченській протоці”.

Як повідомляє сам депутат, він був “безпосереднім ініціатором порятунку та учасником безпечного виводу захисників України з “Азовсталі””. За словами Ковальова, він особисто разом із президентом та керівництвом ГУР працював над визволенням наших бійців з полону.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02NtAQj3WAy1eoz3e3fTxHrJW5dCfCumUzrTJPXKb6nkc7suUwYC7RQHtHQBeJeyztl&id=100002895982904

 

У липні нардеп відзвітував, що брав участь в евакуації цивільних зі Святогірської лаври.

Також днями Ковальов відвідав Йорданію та ОАЕ. Там, як зазначає сам обранець, він зустрічався з представниками іноземних парламентів. В Еміратах обговорював питання обміну військовополонених та майбутнє співробітництво. В Йорданії депутат молився за мир та обговорював роботу над парламентськими, економічними та гуманітарними питаннями між країнами.

Максим Єфімов

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 8
Фото: slovoidilo.ua

Народний депутат з Краматорська Максим Єфімов за перші три місяці повномасштабної війни взяв участь лише у 7% голосувань та пропустив чимало пленарних засідань. Тоді нардеп Єфімов працював над двома документами. Починаючи з червня депутат став активнішим, виступивши співавтором ще 15 законопроєктів і постанов. Загалом за весь час повномасштабної війни Єфімов долучився до 42,82% голосувань.

Серед документів, над якими працював цей нардеп — постанова про засудження т.з. “референдуму” на тимчасово окупованих територіях України та кілька законопроєктів щодо електронної торгівлі альтернативними видами палива.

Народний депутат регулярно публікує світлини разом очільником Краматорської ВА Олександром Гончаренком.

 

https://www.facebook.com/maxim.viktorovich.efimov/posts/pfbid0363c4DZmJ3zo6gbgnhQnwzqbBi3fK7UFXbQ7FazPgPuVNZY3LPZm21U6MQGHCekr5l

Єфімов зазначає, що вони працюють, та не уточнює, над чим саме. Також волонтери позначають сторінку Єфімова у фейсбуці на фото зі звітами про гуманітарну допомогу. Однак там також не вказано, чим саме допомогав нардеп.

Валерій Гнатенко

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 9
Фото: dnl.com.ua

Колишній мер Дружківки, нардеп Валерій Гнатенко від 49-го округу (Дружківка, Костянтинівка, Костянтинівський і Покровський райони) за час повномасштабної війни взяв участь у 67,13% голосувань. За перші три місяці після вторгнення ім’я Гнатенка вписали в один законопроєкт, який передбачає збільшення соцвиплат людям з дітьми, які мешкають поряд з лінією розмежування.

Впродовж наступних 4 місяців депутат відзначився у співавторстві в 11 проєктах законів, 10 із них не затвердили.

У своїх соцмережах Гнатенко вітає українців із різними святами — днями вчителя та машинобудівника, новим навчальним роком, святом Пресвятої Богородиці, тощо.

Депутат звітує про засідання Верховної Ради та періодично бере участь у телемарафоні.

Окрім цього, Валерій Гнатенко розповідає про роботу гуманітарного штабу в Дружківці, називаючи його “наш штаб”.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0dsuvrK7TwDujRuj3qDtTv91B7g5RpDX8dxvUKk857vAv1uky8brzWbTLcU3GvyzBl&id=100037823026136

В мережі немає інформації щодо того, як народний обранець пов’язаний з цим гуманітарним штабом. Не повідомляє такі подробиці й сам Гнатенко.

Андрій Аксьонов

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 10
Фото: pokrovsk.news

Позафракційний народний депутат Андрій Аксьонов представляє у Верховній Раді інтереси виборців з Добропілля, Мирнограда, Покровська та Добропільського району. У червні ми повідомляли, що депутат значиться як ініціатор двох законопроєктів та з початком повномасштабної війни зник з публічного простору.

Нині відомо лише те, що Аксьонов разом із колишнім колегою Вадимом Новинським був у числі тих 6 депутатів, які 21 червня 2022 року голосували проти Стамбульської конвенції. Загалом же, нардеп взяв участь у 44,43% голосувань, починаючи з 24 лютого.

Іншої інформації про діяльність депутата у публічному просторі немає.

Юрій Солод

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 11
Фото: Facebook/Юрій Солод

Немає жодної інформації і про нардепа від Слов’янська Юрія Солода. Нагадаємо, за даними Укрправди, ще 9 лютого 2022 року Солод поїхав у Ригу. Відтоді про його повернення в Україну повідомлень не було. Також у червні ми повідомляли, що за час повномасштабного вторгнення Росії Юрій Солод брав участь у написанні одного законопроєкту, який не стосується війни.

З тих пір нічого не змінилося: Юрій Солод не відвідав жодного голосування, не працював над законопроєктами та мовчить у соціальних мережах. Ба навіть деякі старі публікації депутат приховав.

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 12
Скріншот: Facebook/Юрій Солод

Федір Христенко

Чим зайняті нардепи Донеччини під час повномасштабної війни 13
Фото: glavcom.ua

Зник з інформаційного простору і нардеп, який представляє у Верховній Раді інтереси виборців з Бахмута, Лимана та Сіверська, Федір Христенко. Представник вже забороненої “ОПЗЖ” також не голосує та не відвідує засідання парламенту, а ймовірна сторінка депутата у фейсбуці порожня.

Нагадаємо, ми розповідали про те, чим зараз зайняті бахмутські експредставники “ОПЗЖ” та що думають про заборону політсили. Деякі з них також не відвідують пленарних засідань, ба навіть не знають про те, що їх проводять.

Читайте також:

 


Завантажити ще...