Цієї ночі в Україні переводять годинники
Фото з відкритих джерел

Перехід на літній час цьогоріч в Україні відбудеться в останню неділю березня. Заплановано його на 3 ранку. Електронні пристрої, що прив’язані до інтернету, переводити не потрібно.

 

Стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед, тож спати будемо на годину менше.

Зазначимо, через те, що людям треба вставати на годину раніше людина більше втомлюється, у неї знижується працездатність, підвищується дратівливість. Тому експерти радять починати адаптуватися покроково: спробувати лягати раніше на 10-15 хв, перед сном провітрити приміщення, не пити перед сном міцний чай, каву, алкогольні напої. Вранці стимулювати себе фізичними вправами та музикою (бажано на хвилі Вільного радіо:)

Історія:

Зображений на 100 доларах Бенджамін Франклін був переконаним противником рабства, але саме він зауважив, що “сонце ще високо”, і люди цілком можуть працювати зайву годину при світлі дня. Але це можливо, якщо перевести стрілки. Саме Франклін вперше озвучив ідею переходу на літній час. Розповів він про це під час його перебування на посаді американського посла в Парижі у квітні 1784 року, в есе під назвою “Економічний проект”.

У той час Франкліну було вже 78. Він став оцінювати економічні вигоди від свого раннього пробудження: припустив, що 100 тисяч паризьких сімей випалюють приблизно півфунта свічок на годину протягом семи годин на добу. А якщо перевести годинник, можна зекономити десятки тисяч доларів.

Аби відповісти на заперечення скептиків, Франклін запропонував кілька незвичайних правил. Серед них були: податок на жалюзі, заборона на переміщення вулицями у темний час доби для всіх, крім медиків, норма в один фунт свічок на сім’ю на тиждень, а також ранковий дзвін і стрілянину з гармат, щоб “змусити городян відкрити очі і побачити свої справжні інтереси”.

Однак ідею Франкліна сприйняли не одразу. До неї  повернулися через більш ніж 100 років. Британця Вільяма Віллетта вона відвідала у 1905 році під час поїздки перед сніданком, коли він побачив сплячий Лондон уже в променях сонця. Помітивши, скільки жителів міста сплять значну частину світлового дня, Вільям Віллетт запропонував переводити стрілки годинника на літній час.

Читайте також:

 


Завантажити ще...