Впродовж доби в країні коронавірусну інфекцію виявили у майже 14 тисяч людей. В Донецькій області померли 23 людини, а в ОРДО 13. Для того, аби підвищити мотивацію медпрацівників працювати під час пандемії, МОЗ просить передбачити в бюджеті-2021 суттєво більшу зарплату медпрацівникам.
Про поточну епідситуацію повідомляють очільник Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко та міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Неофіційні дані з окупованих територій доводиться брати з повідомлень бойовиків.
Підконтрольна Донеччина
В контрольованих урядом районах Донецької області померли ще 23 людини з діагнозом “коронавірусна хвороба”. В тому числі 12 у Маріуполі, 3 у Слов’янську та по 1 у Волноваській, Мар’їнській, Селидівській, Соледарській, Нікольській, Краматорській, Лиманській і Бахмутській ОТГ.
518 мешканців підконтрольної Донеччини виявилися інфікованими коронавірусом, з них найбільше (189 та 76 людей) — в Маріупольській та Краматорській ОТГ відповідно. По декілька десятків нових хворих виявили за добу також у Слов’янській, Бахмутській, Костянтинівській та Мангушській громадах.
Скільки саме нарахували хворих в ДонОДА станом на ранок 5 грудня, можна побачити на інфографіці. Але вказані дані не співпадають з тими, які подають управління охорони здоров’я різних громад області окремо.
ОРДО
Окупаційна адміністрація т.зв. “ДНР” визнає 13 померлих за добу хворих на COVID-19 та 167 виявлених заражених коронавірусом (з них 20-м цей діагноз встановили лише за симптомами). Ще не одужали від коронавірусної хвороби майже 5 тисяч людей.
Зазначимо, в статистиці по коронавірусу окупанти чомусь окремо враховують пацієнтів з пневмоніями. Таких за добу там додалося 116 людей, більшість з яких (83 людини) потребували госпіталізації. Всього ж від пневмонії лікуються 1,5 тисячі людей, з них понад третина не може без кисню, отримуваного додатково.
Додамо, пневмонія є однією з ускладнень коронавірусної хвороби. Тож певна кількість цих пацієнтів з пневмонію ймовірно хворіє саме вірусною пневмонію, спричиненою коронавірусом. І бойовики ОРДО або не взмозі зробити всім цим пацієнтам ПЛР-тест, або просто не хочуть цього робити, аби “покращити” свою епідстатистику.
Ситуація загалом в Україні
“Сьогодні у нас 13 825 людей, які захворіли за минулу добу. А в суботу минулого тижня у нас було 16 294. Тобто майже на 2,5 тисячі людей захворіло менше”, — каже Максим Степанов.
Міністр охорони здоров’я називає це результатом карантину вихідного дня та нагадав, що від сьогодні його скасували. Натомість по всій території країни введений помаранчевий рівень епідвимог адаптивного карантину.
“По відсотку летальності, який є наразі в Україні, — 1,7% — він один з найнижчих в Європі. Це основний результат наших карантинних обмежень”, — каже міністр охорони здоров’я.
Зазначимо, серед нових пацієнтів з COVID-19, виявлених в Україні напередодні, — 629 медпрацівників.
Під час виступу у Верховній Раді Максим Степанов заявив: МОЗ просить в бюджеті на наступний рік передбачити зарплату лікаря 23 тис грн, середнього медпрацівника — 17 тис грн та молодшого медпрацівника — 12 тис грн. Чи закладуть такі суми в проєкт бюджету та чи ухвалять його нардепи, поки невідомо.
Нагадаємо, на підконтрольній Донеччині коронавірусною хворобою захворіли на COVID-19 300 співробітників екстренної медичної допомоги. В тому числі троє померли від ускладнень. Станом на середину жовтня компенсацію за зараження коронавірусом на роботі отримали лише 9 медпрацівників контрольованої урядом частини області.
Читайте також: