На сайті центральної виборчої комісії вже з’явився розділ “Позачергові вибори народних депутатів 2019”. Станом на ранок понеділка, 27 травня, там 3 документи.
Так, переглянути можна затверджений календарний план позачергових виборів, рахунок для оплати внеску застави та зразки і форми виборчої документації. Про жодну зареєстровану партію чи кандидата-самовисуванця інформації наразі немає.
Спираючись на план від ЦВК, журналісти Вільного радіо зібрали важливі дати цієї виборчої кампанії.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Парламентські вибори мають відбутися 21 липня 2019 року.
Якщо Донецька обласна військово-цивільна адміністрація підтвердить, що проводити вибори в Бахмуті безпечно, то це буде 46 виборчий округ.
Виборці округу мають обрати окремого депутата-мажоритарника. Тобто за ім’ям обрати свого представника у Верховній раді. А також проголосувати за партію, яку найбільше хотіли б бачити в парламенті.
Результати за другим пунктом будуть додані до загальних по всій Україні. Адже нині діє змішана система виборів, яку впровадили за часів правління Януковича.
За принципами: 50% Верховної Ради обирається з мажоритарних округів і ще 50% – за пропорційною системою із закритими партійними списками.
Мажоритарні округи (225 депутатів) – це коли ви голосуєте за одного кандидата з наданого переліку. Перемагає той, хто отримує більшість голосів виборців у своєму окрузі.
Пропорційна система із закритими списками (225 депутатів) – це коли ви голосуєте за партію. Якщо партія набирає понад 5% голосів виборців, вона потрапляє до парламенту. Кількість місць у парламенті визначається пропорційно до набраних голосів. Тут важливо, що хто в списку партії можуть не оголошувати.
Читайте також: