Підтримати
САУ "Богдана". Фото: ВСУ
Українська САУ "Богдана". Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ

Ця держава стала першою країною-членом НАТО, яка вдається до фінансування української оборонної промисловості безпосередньо.

 

Про це повідомив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен під час 75-го саміту НАТО в Вашингтоні.

Данія збирається профінансувати виробництво 18 українських САУ “Богдана” для ЗСУ. Цей проєкт міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен назвав першим досвідом фінансування української оборонної промисловості для своєї країни.

Він додав, що придбання для ЗСУ техніки українського виробництва має переваги: гроші залишаються в Україні та посилюють її економіку, а зброя зможе надходити до військових в міру виготовлення, оминаючи складні ланцюги постачання з США та країн НАТО.

“Коли я був в Україні цієї весни й відвідав низку підприємств оборонної промисловості в Києві, я переконався в можливостях підтримки України через закупівлі зброї безпосередньо в її оборонної промисловості. Таким чином, ми гарантуємо, що обладнання, яке українці потребують на фронті, буде виготовлене в їхній країні. Це має очевидні логістичні переваги й водночас сприяє розбудові оборонної промисловості в Україні. 

Можливості українців виробляти обладнання є більшими, ніж фінансування, яке вони мають зараз. Тому існує великий потенціал для подібних угод, до яких, як я сподіваюся, доєднаються й інші партнери”, — додав міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен.

Очільник оборонного відомства Данії також заявив, що наразі на виготовлення української зброї його держава виділила 1,2 млрд данських крон, це понад 174 млн доларів США. Замовлені САУ будуть виготовлені “в наступні місяці”.

Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що Данія є першою країною НАТО, що напряму фінансуватиме українське виробництво озброєння та боєприпасів. Очільник оборонного відомства Данії вже підписав лист про наміри оплатити українські САУ, а контракт збираються укласти “вже найближчим часом”.

Нагадаємо, 9 липня у Вашингтоні розпочали 75-ювілейний саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на захід запросили 35 країн-партнерів, зокрема й Україну. Президент Володимир Зеленський заявляв, що на саміті очікує рішення щодо надання Україні систем Patriot та ухвалення нових двосторонніх безпекових угод. За два дні зустрічей Україна отримала низку обіцянок — від F16 з Данії й Нідерландів, які вже цього літа захищатимуть українське небо, до нових фінансових пакетів та п’яти додаткових систем ППО. Журналісти Вільного радіо писали, якими є для України підсумки саміту НАТО станом на вечір 10 липня.


Завантажити ще...