Підтримати
забруднення повітря
Фото з відкритих джерел

Датчики автоматизованої системи моніторингу довкілля, встановлені в Бахмуті на території тролейбусного депо для контролю за станом повітря, показують 4-кратне перевищення оксиду сірки.  

Дані виводяться й оновлюються на сторінці автоматизованої системи моніторингу довкілля департаменту екології Донецької облдержадміністрації. В Бахмуті такі датчики встановлені в трьох місцях: 

АПС-23  — вул. Леваневського, 10 (школа № 24)  

АПС-24  — вул. Героїв Праці, 18 (тролейбусне депо)

ОАПС-05  — вул. Маріупольська, 2а (школа №1)  

Нагадаємо, ці датчики фіксували забруднення повітря в Бахмуті й в минулому. Тоді чиновники департаменту екології Донецької ОДА казали, що датчики працюють в тестовому режимі

І цього разу начальник відділу моніторингу департаменту екології Донецької ОДА Євген Нестеров запевнив, що хвилюватися не варто: датчики до сих пір на технічному обслуговуванні у фінської фірми-виробника. Їх тестуватимуть  у віддаленому режимі до 30 березня.   

Датчики забруднення повітря в Бахмуті зашкалюють, але хвилюватись не варто,  —  ДонОДА 1
Фото: скрін сторінки Департаменту екології ДонОДА

“На нашому сайті зверху написано: “Система працює в режимі дослідної експлуатації”. Обладнання нове, такого в Україні немає, ми перші впровадили його. Наразі проходить його адаптація до наших метеоумов та всього іншого. Вони протестують та приймуть рішення: або перепрошити програмне тестування, або замінити сенсори, які проводять аналізи”,  — пояснив чиновник ДонОДА. 

Євген Нестеров також зазначив, що департамент екології скаржився виробникам цих приладів через київський завод-постачальник:

“Вони вже приїжджали, перший раз міняли материнську плату. Всього таких датчиків 50 по всій області —  і вони без кінця туди їздять — Маріуполь, Краматорськ, Курахове, Світлодарськ, Миронівка, Торецьк. Дуже великий об’єм інформації, оскільки кожен датчик проводить замір раз на 5 хвилин. Ми вже направляли заводу-постачальнику претензію, що ви нашу репутацію так би мовити “підмочуєте”. Дуже великий обсяг інформації, який передають через Київ”,  — зазначає Євген Нестеров.

“У самій Фінляндії стоять такі ж самі прилади, і вони нормально працюють. Ми розібрались приблизно, в чому зараз проблема, і чекаємо на її рішення в новому програмному забезпеченні”  — сказав чиновник Донецької ОДА. 

оксид сірки Бахмут
Фото: скрін сторінки Департаменту екології ДонОДА

На запитання  — чому в таблицях вказані різні гранично допустимі концентрації (ГДК) речовин (наприклад, для оксиду сірки SO2 у верхній таблиці дається ГДК 500 мгм/м3, а в таблиці нижче по тому ж показнику ГДК  — 50 мгм/м3), Євген відповів так:

“Верхня табличка — це максимально-разова ГДК. Щось пихнуло один раз, наприклад, і там може бути 5000 мкг/м3. А нижня табличка  — це середньодобова ГДК. Тобто впродовж доби всі заміри складають, ділять на кількість замірів, і таким чином виходить середньодобова концентрація”.

Також він порадив слідкувати за даними опорного автоматичного посту спостереження (ОАПС-05): 

“В Бахмуті є стаціонарний пост (це найперша табличка в розділі “Автоматизована система”). Він знаходиться біля школи по вул. Маріупольська, 2А. Ви можете орієнтуватись на ці дані, там об’єктивна картина. Хвилюватись не варто, все нормально в Бахмуті, тому не хвилюйтесь”— додав Нестеров.     

 Читайте також:


Завантажити ще...