Зв’язку у громаді майже немає, так само як й комунікацій, але не всі мешканці квапляться евакуюватися — вдома нині залишаються близько третини населення.
Про це в ефірі проєкту Вільного радіо “Сідай, розкажу” розказав очільник Очеретинської громади Микола Коваленко.
“Загалом можна сказати, що два села вже повністю зруйновані: там немає жодного вцілілого будинку. Це Новоселівка третя, в народі “Петруньки”, там станція Петруньки була, це Верхньоторецьке. Кам’янка, Новоселівка друга — вони майже зруйновані повністю”, — каже посадовець.
Крім того, за словами керівника громади, сильних руйнувань зазнали села Олександропіль та Красногорівка.
Попри те, що через обстріли люди залишилися майже без даху над головою, вони все одно не хочуть покидати рідні села.
“В цих населених пунктах зараз залишається невелика кількість людей. Майже всі інші виїхали. Ну ось, якщо, взяти Новоселівку третю, то за моїми даними там десь близько 40 людей ще знаходяться. Вони категорично відмовляються виїжджати. Так от ситуація”, — розповідає Микола Коваленко.
Окрім літніх людей, серед тих, хто залишився є діти.
“Є молодші. Є, навіть, дві дитини — з батьками сидять. З батьками нам вдалося буквально сьогодні зранку (ефір був у ввечері 29 квітня, — ред.) вийти на зв’язок. Ми їм ще раз запропонували, щоб приїхали їх звідтіля забрали, бо туди дорога дуже важка.”, — каже чоловік.
Загалом, як зазначає Микола Коваленко, в громаді залишаються приблизно 7-8 тисяч людей — третина від загальної кількості мешканців. Здебільшого це села, які знаходяться далеко від лінії фронту. Тож виїжджати звідти люди не квапляться.
“Евакуація у нас щодня. У нас є автобуси, які ми підготували. В мене 6 автобусів підготовлені до евакуації, але, чесно кажучи, використовуємо максимум два — тому що люди якось повільно виїжджали”, — зазначає очільник громади.
Крім того, на території громади є населений пункт, який вже більше не контролюють українські сили — село Верхньоторецьке.
“На сьогодні це Верхньоторецьке. Під контроль окупантів фактично перейшла сама територія. Його зруйнували. Населений пункт був 3 тисячі населення, 2 800 з копійками там було до війни. Ось на сьогодні там залишилось близько 130 людей — це те, що я знаю. Я можу помилятись, бо зв’язку з цим населеним пунктом немає”, — каже чоловік.
Проблеми зі зв’язком є не тільки на окупованій частині громади, нині вся ТГ живе майже без можливості подзвонити.
“Майже всюди (немає зв’язку, — ред.). Тому що інтернет у нас практично не працює, мобільний інтернет, мобільний зв’язок працює з перебоями. Бо частіше за все немає світла або перебиті вежі”, — зазначає Микола Коваленко.
Через постійні обстріли відновити комунікації вкрай складно, зазначає посадовець. А у деяких населених пунктах, таких як Олександропіль та Новоселівка третя, відновити електрику під час війни вже не вдасться.
https://www.facebook.com/radiovilne/videos/275264988058978
Зазначимо, з початку масштабного вторгнення Росії рівень злочинності на підконтрольній частині Донецької області впав у декілька разів. Здебільшого злочини вчиняють в окупації, де найбільш поширеними є привласнення транспорту та мародерство, яке в умовах війни набуло іншого значення.
Читайте також: